Turistická sezóna začala, do Horního Slavkova-Kounice opět pojedou o víkendech osobní vlaky

16.04.2014 14:02

V sobotu 19. dubna vyjedou znovu osobní vlaky v úseku Krásný Jez – Horní Slavkov-Kounice. Novinkou letošní sezóny je zavedení přímých spojů po trase Rakovník – Žlutice – Horní Slavkov-Kounice a zpět. Vlaky pojedou o sobotách, nedělích a ve svátky, to znamená i na Velikonoční pondělí a ve čtvrtek 1. a 8. května.

 

„První osobní vlak letošní sezóny přijede do Horního Slavkova-Kounice v sobotu 19. dubna v 9:48. Celkem budou jezdit tři páry přímých spojů z a do Rakovníka a jeden pár spojů je vložený v úseku Krásný Jez – Horní Slavkov-Kounice. Vlaky budou jezdit až do neděle 31. srpna,“ upřesnil Vladimír Omelka, ředitel Krajského centra osobní dopravy Českých drah v Karlových Varech. Všechny uvedené vlaky mají v Krásném Jezu a Bečově nad Teplou návaznost na spoje do Mariánských Lázní a Karlových Varů. Původně měly vlaky do Horního Slavkova-Kounice jezdit až do konce září, avšak železniční provoz v úseku Žlutice – Bečov po etapách přeruší výluky SŽDC, které začínají v pondělí 1. září.

 

Horní Slavkov je centrem severní části Slavkovského lesa, město i blízké okolí nabízí řadu turistických cílů. Jedním z nich je rozhledna Krásno, jedna z nejpodivuhodnějších rozhleden v České republice. Další možností je návštěva Hornického muzea přímo v obci Krásno nebo procházka po naučné stezce s názvem Uranová Golgota. Začíná v Horním Slavkově přímo v místě, kde se v 50. letech těžila uranová ruda. Za shlédnutí stojí i významná technická památka Dlouhá stoka, která zajišťovala dopravu vody pro důlní činnost z kynžvartských lesů až do Horního Slavkova a Krásna. Pro cyklisty je rovněž výborná v Lokti nad Ohří návaznost na páteřní cyklotrasu z Chebu do Karlových Varů.

 

Mgr. Radka Pistoriusová

tisková mluvčí ČD 

(MC)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·