Tréninkový areál v Luční ulici zaplavila voda

03.06.2013 00:00

Aktuální záplavy, se kterými se potýká velká část České republiky, se nevyhnuly ani tréninkovému areálu Viktorie Plzeň v Luční ulici. Spojení rozvodněných řek Mže a Radbuzy vtrhlo do areálu čerstvého mistra Gambrinus ligy v noci z neděle na pondělí. „Viktoria byla na tuto variantu nachystána. Technický úsek klubu byl od ranních nedělních hodin na nohou a veškeré technické vybavení typu sekaček apod. bylo odvezeno. Stejně tak byly v maximální míře vyklizeny veškeré kabiny. V tuto chvíli je v areálu zhruba 50 centimetrů vody a hladina nadále stoupá. Pod vodou jsou všechna hřiště včetně umělé trávy,“ přiblížil aktuální situaci tiskový mluvčí Viktorie Pavel Pillár.

Dle všeho se nedočkáme opakování situace z roku 2002, kdy byl celý areál zaplaven do výšky dvou metrů. Nicméně veškeré vyúčtování škod a následné zahájení prácí směřujících k plné obnově funkčnosti tréninkového areálu bude možno až po opadnutí vody. Štěstím v neštěstí je fakt, že drtivá většina zápasů všech kategorií již byla odehrána, řešit musíme přesunutí několik duelů mládeže a ženských týmů,“ upřesnil dále Pillár.

V případě nadále stoupající hladiny je Viktoria nachystána také na možnost vniknutí vody do areálu Doosan Areny. „Čerpali bychom ze zkušeností z roku 2002, připraven je záplavový plán se souvisejícím vyklizením co možná největšího prostoru kabin a technického zázemí. Nicméně záplavové vlně bychom se mohli bránit jen do jisté míry, doufáme tak především v uklidnění stávající situace a postupnému poklesu hladin Mže i Radbuzy,“ doplnil mluvčí Viktorie.

Viktoria vedle starosti o fotbalový areál sleduje také zhoršující se situaci v Plzeňském kraji i dalších částech republiky. „Všem lidem postiženým tímto neštěstím přejeme hodině síly a trpělivosti. Při podobných situacích jde sport stranou, pevně věříme, že celá situace se co nejrychleji uklidní a zanechá za sebou co možná nejmenší škody,“ tlumočil Pillár přání celého klubu.

http://www.fcviktoria.cz/media/image/3_6_zaplavy27.jpg

Mgr. Pavel Pillár
PR manažer

(MC)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·