Tomáš Kučera přichází z Jihlavy do Plzně na roční hostování s opcí

15.06.2015 19:58

 

Další posilu hlásí v den startu letní přípravy FC Viktoria Plzeň. Celek ligových šampionů posílí Tomáš Kučera, který na západ Čech přichází na roční hostování s opcí. Kučerova dosavadní ligová bilance v FC Vysočina Jihlava se zastavila na 60 startech a 6 vstřelených brankách.

Ofenzivní fotbalista, který za měsíc oslaví čtyřiadvacáté narozeniny, se těší na novou výzvu. „Měl jsem na výběr z více variant, nakonec jsem se ale po zralé úvaze rozhodl pro plzeňské angažmá. Z Jihlavy se mi neodchází vůbec lehce. Byl jsem zde maximálně spokojený a měl jsem tady veškeré zázemí. Byl bych ale srab, kdybych tuto velkou sportovní výzvu ve čtyřiadvaceti letech nepřijal. Mám nejvyšší čas, abych v kariéře učinil důležitý krok. Věřím, že dostanu šanci vybojovat si místo v kádru. Pak bude záležet jenom na mých výkonech,“ říká na startu viktoriánského angažmá technický hráč. „Konkurence je v Plzni samozřejmě obrovská, ve středu zálohy se točí prakticky samí reprezentanti. Nicméně bylo by špatně, pokud by tomu u týmu bojujícímu o Ligu mistrů bylo jinak. Já věřím, že fotbal hrát umím a že budu Viktorce prospěšný. Těším se na nové spoluhráče i na zaplněný stadion.“

Viktoria tak pokračuje v posilování týmu, který již za měsíc čeká první soutěžní zápas nové sezony v rámci českého Superpoháru. „Tomáš je velmi talentovaný fotbalista, který se přes mladý věk stal jednoznačně jednou z hlavních osobností jihlavského týmu. V lize má odehráno velké množství zápasů, měli jsme tak dostatek možností k jeho pečlivému pozorování. Chceme rozšířit kvalitu a konkurenci v rámci záložní řady a pevně věříme, že Tomáš nám může okamžitě pomoci. Je hladový po úspěchu a takové hráče hledáme,“ řekl k příchodu rodáka z Havlíčkova Brodu generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

Kučera s fotbalem začínal pod vedením svého otce Romana v Havlíčkově Brodě v roce 1997. O šest let později se přesunul do týmu mladších žáků FC Vysočina. Nejvyšší dorosteneckou soutěž poprvé vyzkoušel už v šestnácti letech na jaře 2008, když se v jednom týmu sešel s Teclem, Kopicem či Vydrou. Ve FNL v prvním týmu Vysočiny debutoval 2. dubna 2011 v utkání v Sokolově, přičemž na jaře 2011 stihl naskočit do dalších dvou duelů. Nejvyšší soutěž poprvé okusil ve 3. kole ročníku 2012/13 na půdě Hradce Králové. V něm nakonec zasáhl do 19 utkání a vstřelil premiérový gól do sítě Českým Budějovic. Pro podzim 2013 zvolil hostování v druholigovém Hradci Králové, kde se okamžitě stal klíčovým hráčem. Na pravidelné herní vytížení a významnou úlohu v týmu navázal po návratu na Vysočinu, když si během jara 2014 a ročníku  2014/15 připsal 40 prvoligových startů a 5 branek. Kučerova celková bilance v dresu FC Vysočina zahrnuje 60 startů a 6 gólů v SYNOT lize a 39 startů a 1 gól ve FNL.

 

Zdroj: TZ FC Viktoria Plzeň

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·