Titul Film Friendly 2015 získává filmová kancelář

22.04.2016 20:54

Titul Film Friendlyurčený regionálním subjektům, které jsou nevstřícnější k filmařům, putuje za rok 2015 do Karlovarského kraje. Tamější filmová kancelář vznikla v roce 2013 a je součástí oddělení cestovního ruchu na krajském úřadu. Filmařům poskytuje asistenci při natáčení v regionu a zároveň s audiovizuálními projekty pracuje i v oblasti marketingu kraje jako turistické destinace. Vyhlášení a předání ocenění Film Friendly 2015 proběhlo v rámci závěrečného slavnostního večera festivalu Finále Plzeň. 

 

Výroční ocenění Film Friendly je od roku 2014 společnou iniciativou Asociace producentů v audiovizi, filmové kanceláře Czech Film Commission a agentury CzechTourism. Porota složená ze zástupců všech tří organizací hodnotila přihlášené subjekty ve dvou rovinách: spolupráce s filmaři před i během natáčení a následné využití filmů natočených v regionu ve svých marketingových aktivitách.

 

Cenu za filmovou kancelář Karlovarského kraje převzal hejtman Martin Havel: „Toto ocenění je pro nás motivací k ještě aktivnějšímu přístupu v oblasti spolupráce s filmaři a producenty. Chceme filmovou kancelář ukotvit ve struktuře právě vznikající Destinační agentury Karlovarského kraje a věnovat jí dostatečný prostor. Chápeme přínosy filmové produkce a budeme se proto i nadále snažit intenzivně využívat všechny dostupné prostředky pro součinnost s filmaři a představit veškeré atributy, které z Karlovarského kraje dělají dokonalou filmovou destinaci.“

 

Filmová kancelář Karlovarského kraje má za sebou úspěšnou spolupráci s řadou dokumentaristických a filmových štábů nejen z ČR, ale také například z Ruska, Skandinávie a Asie. Kancelář umí filmařům doporučit vhodné lokace, zprostředkovat a předjednat potřebné kontaktyod místních úřadů, policie, hasičů až třeba po Agenturu ochrany přírody a krajiny.Pro marketing destinace pak v minulém roce využívala například film Schmitke, který se na Krušnohorskuodehrává a natáčel se tam, a v loňském byl distribuován v kinech a uváděn na řadě festivalů.

 

V druhé polovině roku 2015 asistovala kancelář při několikaměsíčním natáčení seriálu České televize.

„Po téměř roční spolupráci s filmovou kanceláří Karlovarského kraje, která předčila všechna naše očekávání, se natáčení seriálu RAPL blíží ke konci. Zásluhy filmové kancelářena projektu jsou obrovské a mnohonásobně převyšují roli asistence. Seriál RAPL by bez Vás nebyl, v každém dílu je Vaše stopa. Děkujeme!“Josef Viewegh, kreativní producent.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2016_1/20160422205552_001_ls.png

 

Z přihlášených subjektů zaujalo organizátory soutěže vedle vítězného Karlovarského kraje také město Liberec, Filmová kancelář Jeseníky a společnost Veletrhy Brny. Liberci, jmenovitě Pavlíně Kuchtové, udělila porota zvláštní uznáníza efektivitu a rychlost, se kterou v rámci magistrátu vybudovala funkční kontaktní místo pro filmaře. „Liberecká filmová kancelář začala pod městem fungovat až v létě 2015, ale stihla se zapojit do natáčení hned několika velkých projektů, mimo jiné čínského seriálu Last Visanebo pilotního dílu pro seriál Sparkamerické stanice ABC. Lokační manažeři si vstřícnost a spolupráci v Liberci nemohou vynachválit“,uvedla Nela Cajthamlová za Czech Film Commission.

 

„V pomyslném užším výběru čtyř finalistů byl i loňský vítěz Filmová kancelář Jeseníky v čele s Lenkou Dusovou, která byla i v loňském roce velmi aktivní v komunikaci s filmaři a navíc se jí podařilo iniciovat grant pro audiovizuální produkci na úrovni Olomouckého kraje“, hodnotí pozitivně výkon dalšího z finalistů soutěžeMiroslav Klusák, produkt manažer pro kulturní turismus agentury CzechTourism.

 

Kateřina Weissová, výkonná ředitelka Asociace producentů v audiovizi dodává: „Mezi čtyřku finalistů se dostaly i Veletrhy Brno, které jsou příkladem skutečnéfilmingfriendly lokace. V prostorách Veletrhů se hodně natáčí a vedení společnosti nabízí filmařům vstřícné jednání a výhodné cenové podmínky.“

 

Cílem soutěže je rozšířit povědomí o přínosech audiovizuální produkce a povzbudit regiony v aktivnějším přístupu k filmovým produkcím a v jejich následném využití pro marketing své destinace.

 

Více informací o soutěži naleznete na: www.filmfriendly.cz

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·