Tisková zpráva ze dnů 4. - 8. 7. 2012

10.07.2012 15:29

Dne 4.7.2012 přivolal hlídku strážníků do Doudlevecké ulice dispečer provozu MHD. Jeden z řidičů tam  na zastávce našel hada. Jednalo se o Krajtu australskou, která byla bez viditelného zranění a protože se strážníkům nepodařilo zjistit jejího majitele, převezli ji do pobočky Zoologické a botanické zahrady – Aqua-terra na Palackého náměstí.

 

Ve středu 4.7.2012 v noci prováděli strážníci MP Plzeň preventivní hlídkovou činnost kolem areálů firem na Borských polích. V uvedené  lokalitě byl v nedávné době zaznamenán větší výskyt krádeží barevných kovů. Při průjezdu jedním z  míst spatřili strážníci skupinu osob v tmavém oblečení, která se pokusila před nimi ukrýt ve vysoké trávě u oplocení areálu. Hlídka u osob našla nářadí na rozebírání železného šrotu. Vzhledem k tomu, že strážníci již v předcházející době tyto osoby při jejich protiprávním jednání v oblasti krádeží kovů zadrželi, převezli je na obvodní oddělení PČR . Policie si celý případ převzala k dalšímu šetření.

 

 

Ženu podezřelou ze spáchání přestupku zadrželi strážníci ve čtvrtek 5.7.2012 v jednom z obchodních domů v Plzni. Žena v oddělení drogerie vzala z regálu kosmetický krém na obličej, protrhla ochranný obal, krém otevřela a namazala si s ním obličej. Potom se  v klidu vydala k východu. Tam ji zadržela ostraha obchodu a přivolala na místo strážníky.

 

Neobvyklou příhodu zažila v sobotu rodina z Plzně. Na tísňovou linku Městské policie v Plzni zavolal muž, který oznámil, že k němu do obývacího pokoje přišla liška, lehla si na sedací soupravu a nechce dům opustit. Liška k nim prý chodí pravidelně delší dobu, ale nikdy si ještě netroufla až do obývacího pokoje a pokaždé i dům dobrovolně opustila  Když na místo události přijeli strážníci, opravdu zde na sedací soupravě lišku našli, zvíře bylo klidné a vykazovalo známky ochočenosti. Strážníci ji bez problémů pomocí odchytové tyče naložili do přepravky a odvezli do Záchranné stanice živočichů. Tam bude umístěna 7 dní v karanténě na pozorování, jestli nejeví známky nějaké nemoci.

 

 

 

Markéta Češková 

Metodik prevence kriminality

Městská policie Plzeň

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·