TISKOVÁ ZPRÁVA MĚSTSKÉ POLICIE PLZEŇ DNE 6.8. 2012

07.08.2012 12:53

Muž bez řidičského oprávnění

 

Hrubým porušením dopravních předpisů na sebe v noci ze čtvrtka na pátek upozornil další muž, který řídil osobní automobil, aniž by vlastnil příslušné řidičské oprávnění. Vozidlo se pohybovalo v protisměru, a to přímo proti motohlídce MP. 18 ti letý řidič se sice snažil uvolnit hlídce strážníků vozovku, to však již jeho přestupek zmírnit nemohlo. Kromě toho, že jel v protisměru, svítil jen na přední obrysová světla, lustrací bylo zjištěno, že nevlastní příslušné řidičské oprávnění a navíc po něm pátrala PČR pro majetkovou trestnou činnost! Muž byl proto předán Policii ČR.

 

 

Pomoc seniorům

 

V pátek odpoledne zaregistrovala hlídka MP na zastávce tramvaje starší ženu, která seděla na lavičce a již na první pohled na ní bylo zřejmé, že má zdravotní potíže. Hlídce MP sdělila, že je jí špatně, točí se jí hlava a cítí se tak slabá, že ani nemůže vstát. 77 letá žena hlídku MP požádala, zda by jí zavolali sanitku, což samozřejmě bylo učiněno. Hlídka také se ženou zůstala na místě až do příjezdu RZS.

 

Dalšího muže zaregistroval strážník MP v neděli ráno v Plaské ulici. 76 letý muž byl v předklonu, měl poraněný obličej a komunikoval velmi zmateně. Přesto však alespoň uvedl, že jej nikdo nenapadl, pouze se mu zamotala hlava a upadl na chodník. Strážník muži očistil poraněnou část obličeje  a na místo zavolal RZS, která muže převezla do nemocnice.

 

 

Zadržení muže podezřelého z vyloupení vozidla

 

Se zcela jinou žádostí o pomoc se na hlídku MP obrátil v noci na dnešek muž v Křimické ulici. Muž urputně mával na projíždějící hlídku MP a poté, co zastavila, jí sdělil, že právě pronásleduje osobu, která se  vloupala do osobního vozidla. Strážníci muže vyzvali, aby k nim nastoupil do vozidla a ukazoval jim, kudy pachatel utíkal. Po několika metrech jízdy svědek vykřikl, že podezřelého muže zahlédl. Hlídka vyskočila z vozidla, rozběhla se za podezřelým a poté, co jej dostihla, dosvědčil svědek, že se jedná o muže, kterého zahlédl  

v inkriminovaném vozidle. Protože zde vzniklo podezření ze spáchání trestného činu, byl muž omezen na osobní svobodě a předán hlídce PČR.

 

 

Poctivý nálezce

Skoro každý den se strážníci setkávají s poctivými nálezci, kteří jim nosí nalezené tašky, peněženky či doklady. Dnes dopoledne se však  na služebnu MP Plzeň Lochotín dostavila žena s opravdu kuriózním nálezem. Našla částku peněz čítající několik desítek tisíc Kč. Peníze byly předány Policii ČR.

 

 

 

Zprávu zpracovala

 

Mgr. Dana Krausová

Metodik prevence kriminality

MP Plzeň

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·