TISKOVÁ ZPRÁVA MĚSTSKÉ POLICIE PLZEŇ DNE 17.8. 2012

18.08.2012 18:54

Kovový odpad

 

Muž nesoucí kovový odpad upoutal cyklohlídku MP včera dopoledne na Skvrňanech. O tom, že něco není v pořádku strážníky přesvědčil svým chováním i tento muž sám, neboť se po spatření hlídky rychle otočil a změnil směr své chůze. Strážníci se jej proto samozřejmě rozhodli zkontrolovat. Muž jim řekl, že kovový materiál nalezl nedaleko odtud v křoví. Věci opravdu vypadaly jako odpad, potud by tedy bylo vše v pořádku. Vzhledem k tomu, že strážníci samozřejmě zkontrolovali i totožnost muže, však bylo zjištěno, že po něm pátrá Policie ČR. Té byl muž následně předán.

 

 

 

Případy předané lékařům

 

Prvním případem byl muž ležící včera v podvečer na chodníku v Rokycanské ulici. Muž jen nepatrně reagoval na vnější podněty a upadal do bezvědomí. Strážníci jej uložili do stabilizované polohy, snažili se jej udržet při vědomí a na místo přivolali RZS. Ta 19 letého mladíka převezla do FN na Lochotíně. Ještě před odjezdem muž lékaře upozornil na to, že je drogově závislý a nakažený žloutenkou typu C.

  

Do ulice Karla Steinera byla hlídka MP vyslána včera večer, neboť zde měl na zastávce MHD ležet muž. Muž ležel částečně na chodníku a částečně ve vozovce. Byl při vědomí, ale vzhledem k silné intoxikaci alkoholem špatně komunikoval. Strážníci na místo přivolali své kolegy, kteří mají na starost převozy na PAZS, ti však tohoto 36 letého muže již znali a věděli, že jeho umístění na PAZS  je vyloučené, neboť se jedná o epileptika. Nakonec si jej převzali záchranáři.

  

Další opilý muž ležel ve stejnou dobu jen o kousek vedle. Ani toho však strážníci nikam nepřeváželi, neboť si jej pro jeho agresivní jednání již převzala hlídka PČR. Na místě se nacházelo více dalších ne zrovna mírumilovně naladěných osob. Jednou z nich byla i 30 letá žena, která najednou začala kolabovat, omdlela a sesula se k zemi. Strážníci na místo přivolali RZS, do jejíhož příjezdu se jim podařilo ženu probrat k vědomí. Záchranáři rozhodli o jejím převozu do nemocnice, čemuž se však žena agresivně bránila.  Převoz proto musel být uskutečněn za doprovodu strážníků.

 

 

 

Krádež v obchodě

 

Z rybího zápachu měl zřejmě strach muž, který včera večer v OC Tesco odcizil kromě konzerv tuňáka také ústní přípravky značky Listerine. Celkem si mladý muž do batohu naložil zboží v hodnotě 911,- Kč. Své jednání vysvětlil po zadržení tím, že na zaplacení neměl peníze, tak si je prostě vzal jen tak. Vzhledem k tomu, že muže hledala Policie ČR, byl strážníky převezen na OO PČR.

 

 

Pokousání psem

Včera před půlnocí oznámil na tísňovou linku 156 mladý muž, že jej v Šafaříkových sadech pokousal pes. Muže, který krvácel z levé nohy, prý pokousal volně pobíhající, středně velký pes. Lékařské vyšetření muž odmítal, spokojil se s tím, že mu strážník ránu vydezinfikoval a ošetřil. Poté se hlídka s poškozeným vydala na místo útoku a zde v zaparkovaném vozidle spatřili zavřeného psa, který muže napadl. O něco později se na místo dostavila majitelka auta a psa. Byla velmi překvapena tím, co se stalo. Psa prý nechala volně pobíhat proto, že nikdy nikomu nic neudělal a také si nebyla vědoma toho, že v Plzni platí vyhláška, která volné pobíhání psů zakazuje. Přestupek byl předán k dořešení na přestupkovou komisi ÚMO Plzeň3. 

 

Cyklista pod vlivem alkoholu

Ve stejné době řešila lochotínská hlídka případ cyklisty jedoucího bez osvětlení po cyklostezce. Muž si nebyl vědom toho, že by se něčeho dopouštěl, a to i přes skutečnost, že neměl rozsvícené světlo a z jeho dechu byl cítit alkohol. Přítomnost alkoholu potvrdily i dvě dechové zkoušky. Muž s názorem strážníků na spáchané přestupky nesouhlasil, případ byl předán k dořešení příslušnému správnímu orgánu.

 

 

Zprávu zpracovala:

Mgr. Dana Krausová

Metodik prevence kriminality

MP Plzeň

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·