TISKOVÁ ZPRÁVA MĚSTSKÉ POLICIE PLZEŇ DNE 13.8. 2012

14.08.2012 15:17

Osoby v pátrání

 

Své kolegy volal v pátek odpoledne strážník do obchodu na Americké třídě. Zde pracující prodavačkou byl totiž upozorněn na muže, po kterém je prý vyhlášeno celostátní pátrání. Protože strážník nebyl v tu dobu ve službě, zavolal svým kolegům. Následná lustrace potvrdila původní předpoklad – po 52 letém Slováku opravdu pátrala PČR. Muž byl proto předveden na obvodní oddělení PČR.

 

Další hledaný muž na sebe upozornil sám a to celkem výrazně – pohyboval se Tylovou ulicí, oproti evropským pravidlům však nepoužil chodník, nýbrž kráčel ve vozovce. Ze spáchání přestupku ho neomlouvalo ani to, že byl vietnamské národnosti.  Při předložení dokladů se choval velmi nervózně, proto strážníci provedli ještě i lustraci jeho totožnosti. Tou bylo zjištěno, že po 41 letém Vietnamci bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Muž byl proto předán Policii ČR.

 

Opilec v Plaze

 

S žádostí o pomoc se v noci z pátku na sobotu obrátil na městskou policii zaměstnanec  OC Plaza. Člena ochranky zastihli strážníci pod schodištěm bočního vchodu. Stál nad sedícím mladíkem a  uvedl, že tento mladík přišel před nějakou dobou do prostor bowlingu a byl tak opilý, že pozvracel kulečníkový stůl. Z podniku byl proto vykázán. Odcházel velmi nejistou chůzí a po nějaké době jej člen ochranky nalezl ležet dole na chodníku. Z obavy o jeho zdraví proto zavolal na linku 156.  Vzhledem k tomu, že 19 letý mladík byl opravdu silně podnapilý, znečištěný a vzbuzoval veřejné pohoršení u přihlížejících osob, bylo rozhodnuto o jeho převozu na PAZS.  Když si opilec uvědomil, k čemu se schyluje, začal klást aktivní odpor a po upozornění, že proti němu mohou být použity donucovací prostředky, začal dokonce míru své agresivity stupňovat.  Jeho převoz na PAZS mu tak byl znepříjemněn přiloženými pouty.

 

Poškozené zboží v obchodech

 

V sobotu odpoledne vyjížděla hlídka MP do OC na Borská pole, neboť zde byl zadržen mladík podezřelý z krádeže. Kamerový systém 23 letého mladíka sledoval, jak z regálu vyndal 5 ks čokolády, schoval si je pod kalhoty, pak čokoládu vyndal a vrátil zpět do regálu. K tomuto jednání se mladík hlídce MP přiznal a byl si také vědom toho, že polámáním čokolád způsobil škodu. Uvedl, že měl původně v úmyslu čokolády odcizit, pak si to ale rozmyslel. Také se přiznal, že byl již za majetkovou trestnou činnost trestán. Protože bylo následnou lustrací zjištěno, že o něj má zájem Policie ČR, byl jí předán.   

 

K dalšímu poškozenému zboží a zadržené osobě byla hlídka MP volána v sobotu k večeru do OC Plaza. Žena, kterou zde zadrželi, si prý v jednom z obchodů prohlížela vystavenou mikinu, zkoumala její velikost a poté s ní odešla ke zkušebním kabinkám. Oblečení si však nevyzkoušela a položila je zpět na místo, odkud je vzala. Pak odešla se svým druhem a s dítětem z prodejny. Když prodavačka chtěla mikinu složit, vypadl z kusu oblečení plastový bezpečnostní kód, který byl z mikiny odtržen. Nešetrným zacházením navíc  v oděvu vznikla díra. Prodavačka proto ihned vyběhla z obchodu a upozornila pracovníka ostrahy na příslušnou skupinku osob.  Zadržená 19 letá žena s obviněním v žádném případě nesouhlasila a jakékoliv poškození oděvu popřela. Případ byl předán k dořešení.

           

Poraněný muž

 

V neděli dopoledne byla hlídka MP vyslána do Turistické ulice, kde se měl nacházet zraněný muž. Muž ležel uprostřed levého jízdního pruhu a u něj stáli další dva muži. Ti uvedli, že se jedná o jejich kamaráda a oni ho tu prý takto nalezli. Zraněný muž měl obličej od krve a krev mu také stále tekla z části kořene nosu a povrchové ranky nad levým obočím. Komunikace byla znesnadněna alkoholem, patrným z mužova dechu. Strážníci zraněnému muži poskytli první pomoc a na místo přivolali RZS. Nakonec však muže, podle rozhodnutí lékaře z RZS, převáželi na PAZS.

 

http://img11.rajce.idnes.cz/d1102/6/6727/6727849_43e7af828d5c34030d1801c670e733e3/images/opilec.jpg

 

 

Zprávu zpracovala:

Mgr. Dana Krausová

Metodik prevence kriminality

MP Plzeň

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·