Thajský velvyslanec se setkal s hejtmankou Karlovarského kraje

17.02.2017 21:05

Velvyslanec Thajského království v České republiceNarongSasitorn zavítal na pracovní návštěvu do našeho regionu.Na krajském úřadě jej přivítala hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová. Během setkání, které se neslo v přátelském duchu, spolu hovořili o navázání užší spolupráce.

V úvodu setkání velvyslanec poděkoval za přijetí a pogratuloval hejtmance ke zvolení do funkce. Společně mluvili o postavení žen v politice, do které bezesporu patří a přináší jí nový rozměr. Velvyslanec následně hejtmanku seznámil s historiízemě a vzájemných vztahů s Českou republikou.Thajskou zažívalo v 80. a 90. letech minulého století rychlý ekonomický růst a dnes je jedním z nejdůležitějších obchodních partnerů České republiky.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2017_1/20170217210640_001_ls.png

„Když se řekne Thajsko, tak si mnoho lidí představí pouze krásnépláže a výbornou kuchyni.Bylo by skvělé, kdybych mohl i ostatním hejtmanům představit naší zemi, jako zemi s mnoha příležitostmi,“ uvedlNarongSasitorn. Hejtmanka poté velvyslance informovala o tom, že Asociace krajů České republiky má pro tento rok již stanoven harmonogram zasedání a že se pokusí s kolegy hejtmany domluvit termín společné schůzky i s ostatními velvyslanci.

Dalším z probíraných tématbyl cestovní ruch, jenž je mezi oběma zeměmi velmi čilý. Každoročně přijede do České republiky na 50 tisíc turistů z Thajska. Kromě toho, že nejčastěji míří do Prahy, nevynechávají ani návštěvu Karlových Varů. „Byli bychom rádi, kdyby turisté z Thajska navštěvovali i další místa v našem kraji, která jistě stojí za zhlédnutí a mají co nabídnout. V současné době je pro nás klíčový zápis lázní na seznam světového dědictví UNESCO a pevně věříme, že i to do našeho regionu přiláká více turistů,“ poznamenala hejtmanka.

Velvyslanec se zajímal také o možnosti navázání užší spolupráce. Dle jehoslovse doposud nepodařilo navázat partnerství mezi městy v České republice a Thajsku, což je velká škoda. V době, kdy velvyslanec působil jako generálním konzul Thajska v Chicagu, se mu napříkladpodařilo rozvinout spolupráci mezi školami. Žáci z obou zemí pak prostřednictvím internetu pracovali na společném projektu. Hejtmanku nápad zaujal a zváží možnost oslovení ředitelů středních škol v regionu. Společným tématem by mohlo být umění a sociální odpovědnost.V závěru jednání se velvyslanec podepsal do Pamětní knihy Karlovarského kraje a nechybělo ani předání darů, jež budou milou připomínkou společného setkání.

 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP

 

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·