Světový pohár v triatlonu příští rok v Karlových Varech

12.09.2016 11:25

 


Jak se bude nejvýznamnější událost ové sezóny 2017 v České republice připravovat, popisuje Vladimír Malý, ředitel závodu.

„Jeden email a najednou přestanete myslet v evropských dimenzích. Hlavní rozdíly mezi Evropským a Světovým pohárem záleží na úhlu pohledu. Pro diváka to znamená téměř nejkvalitnější možné obsazení startovního pole na světové úrovni. Z pohledu závodníků to bude znamenat vyšší konkurenci a velmi vysoké prize money v celkovém součtu 60.000 USD a velkou porci cenných bodů do bojů o místo na startu na OH v Tokiu 2020. Dostat se ale vůbec na start nebude vůbec jednoduché, rozhodující bude výkonnost v předchozích závodech seriálu.

Pro nás pořadatele to znamená naplnit rozpočet zhruba 2,5krát vyšší než pro Evropský pohár Premium. Dále se budeme muset vypořádat s přílivem triatlonistů-turistů, které lokace spojené s takto významným profi závodem lákají do závodů pro veřejnost.

O našem zařazení do kalendáře ITU jsme se dozvěděli o deset dní dříve, než jsme počítali. Stále probíhají dokumentační práce po letošním CIS CITY TRIATHLONu. Přípravy na rok 2017 budou probíhat v mnoha rovinách, mimo jiné personálně posílit náš zkušený tým a připravit program triatlonového víkendu. Zde očekáváme intenzivní spolupráci s místními oddíly a kluby.“

http://www.foto.oko24.info/vydano/2016_3/20160912113118_001_ls.png

Vladimír Malý, ředitel závodu

 

Dozná příprava tratí nějakých změn?

Malý doplňuje:  „V organizaci samotného hlavního závodu Světového poháru ITU se pro nás nic nemění. Již v předchozích letech jsme se snažili držet standart pravidel a bezpečnosti na maximální možné úrovni. Tratě závodů jsou již 8 let beze změn a chceme v této tradici pokračovat. Budeme ale pro město vytipovávat místa na trase závodu, která by se dala opravit nebo by zasloužila nový povrch.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2016_3/20160912113305_001_ls.png

Jonathan Brownlee, britský závodník a stříbrný medailista OH Rio de Janeiro 2016, který v Karlových Varech letos zvítězil

 

Světový pohár v triatlonu se u nás uskuteční poprvé. Jak vidíte jeho potenciál pro město Karlovy Vary, Karlovarský kraj a celostátně?

„Světový pohár není jen naše příležitost, ale je to obrovská příležitost pro všechny - pro partnery spojit svoji značku s historicky prvním a největším triatlonovým podnikem svého druhu v České republice, pro město obrovská reklama, kdy se nejlepší světoví závodníci budou prohánět kolem jejich dominant před objektivy zahraničních médií, a pro brigádníky - dobrovolníky vyzkoušet si práci na světově významném podniku, zažít jedinečnou atmosféru, která bývá při podobných událostech nezapomenutelná.“

 

Zdroj: TZ CIS CITY TRIATHLON Karlovy Vary

LPP

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·