Studentský parlament

25.02.2013 19:44

Impulsem pro vznik Studentského parlamentu byla aktivní účast žáků ZŠ Truhlářská na Fóru Zdravého města Karlovy Vary v roce 2012. Ještě na konci loňského roku proběhla koordinační schůzka s řediteli a učiteli škol, jejichž žáci mají zájem se zapojit do Studentského parlamentu.

Do parlamentu se prozatím zapojilo šest základních škol (Dukelských hrdinů, Truhlářská, Krušnohorská, Poštovní, Libušina, J. A. Komenského) a tři střední školy (Střední zdravotnická škola, Obchodní akademie a VOŠ Karlovy Vary, Střední škola logistická). První zasedání Studentského parlamentu proběhlo 23. ledna 2013, zúčastnilo se ho 17 žáků a diskuse trvala 60 minut. Mezi diskutovaná témata patřilo: zřízení mini ZOO v Karlových Varech, zavedení autobusové zastávky na ulici Rolavská, špatné dopravní spojení Tržnice – Stará Role, špatné autobusové spojení na Střední zdravotnickou školu, umožnění odchodu na gymnázium ze 7. třídy, lepší údržba zeleně a čistota ve městě, odpadky v řece, špatný stav hřiště u ZŠ Truhlářská, špatný stav komunikace u ZŠ Truhlářská, bezplatné parkovné u nemocnice, průmyslová zóna v Karlovarském kraji a SOS vesnička.

Žáci byli velmi dobře připraveni, měli věcné připomínky a využili veškerý prostor pro diskusi. Vedení města žákům ochotně odpovídalo, snažilo se jim vysvětlit řešení konkrétních podnětů a v záležitostech, které město přislíbilo, bude iniciovat diskusi s příslušnými orgány.

 

 

Helena Kyselá

Tisková mluvčí

Magistrát města Karlovy Vary

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·