Studentský parlament zahájil svou třetí sezónu

25.09.2014 09:37

 

Poprvé v novém školním roce zasedl karlovarský Studentský parlament. Během prázdnin prošel částečnou generační obměnou, do jeho práce je stále zapojeno 11 karlovarských základních a středních škol. Jejich zástupci mají každé dva měsíce možnost diskutovat o svých názorech na dění v Karlových Varech s představiteli města.

 

Tématem prvního zasedání třetí sezóny parlamentu bylo mimo jiné zřizování nových přechodů pro chodce a úpravy stávajících, které jsou z pohledu žáků nebezpečné. Školákům se dostalo vysvětlení, že zřizování nových přechodů často naráží na nesouhlasný postoj dotčených orgánů z důvodu nedostatečné intenzity chodců nebo proto, že vytipovaná místa nesplňují normové požadavky na zřízení bezpečného přechodu. Z těchto důvodů se například prozatím nepodařilo zřídit přechod na Moskevské ulici v blízkosti ZŠ Poštovní. Úpravou ale projdou přechody v Bezručově ulici a nový přechod bude zřízen v Americké ulici v rámci její rekonstrukce.

 

Žáci ZŠ J. A. Komenského přivítali informaci o chystané rekonstrukci jejich školní budovy. Město získalo dotaci na její zateplení a výměnu oken a dveří. Jedna z největších investičních akcí u školních budov za zhruba 30 milionů korun bude připravena k realizaci v roce 2015.

 

Podněty žáků a studentů se týkaly také chování motoristů v okolí škol. Městská policie se proto zaměří na dodržování předepsané rychlosti a dopravních předpisů v blízkosti školských zařízení.

 

Diskuse Studentského parlamentu se také dotkla sankce vyměřené městu v souvislosti s výstavbou KV Areny, tvorby programové nabídky KV Areny nebo problematického provozu MHD na části rekonstruované Vítězné ulice.

 

Studentský parlament je jednou z aktivit, v rámci kterých vedou představitelé města přímou debatu s veřejností a odpovídají na konkrétní dotazy a podněty. Další aktivitou jsou diskusní fóra, která v průběhu roku probíhají v jednotlivých městských částech. Občané se také mohou obracet přímo na primátora města, a to v rámci primátorských dní, které probíhají zpravidla jednou měsíčně.

Zdroj: TZ Magistrátu města Karlovy Vary 

LPP

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·