Studenti soutěžili v konstruování

12.03.2012 11:27

V pátek 9.března soutěžili studenti třetích a čtvrtých ročníků SPŠ Ostrov v konstruování. V letošním ročníku, kterého se zúčastnilo padesát chlapců a děvčat, změřili síly a praktické znalosti programu SolidWorks studijní obory strojírenství a technické lyceum.

Ob„Zadání pro 7.ročník jsme připravili na základě předchozích soutěží a mimoškolních kol. Studenti se poprvé seznámí s tímto konstrukčním programem ve třetím ročníku a ve čtvrtém si znalosti 3D konstrukce zdokonalují. V minulosti se naši nejlepší studenti – konstruktéři zúčastnili krajského kola,“ říká Ing. Jitka Kaprová, hlavní organizátorka soutěže. 

Odbornou garanci převzali konstruktéři WITTE Automotive v Nejdku. Na místě hodnotil výkony studentů Roman Borůvka, bývalý absolvent SPŠ Ostrov a dnes člen oddělení konstrukce forem týmu Nástrojárna: „Několik z dnešních soutěžících prokázalo kromě rychlosti a přesnosti zpracování také cit pro konstrukci. Pro studenty jsme připravili speciální zadání a sice navrhnout WITTE medaili – vyrobitelnou, univerzálně použitelnou pro sportovní odvětví a originální. Výsledkem nebyla „jen placka na krk“, ale studenti si pohráli s designem a vložili tam svoje nápady. Výkony těch nejlepších jsou předpokladem úspěšného studia na vysokých technických školách nebo pracovního uplatnění třeba u nás.l“

Absolutní pořadí 4.ročníky:
1.místo Petr Strnad, S4
2.místo Tomáš Zankl, S4
3.místo Josef Kolbaba, S4

Absolutní pořadí 3.ročníky:
1.místo Martin Tůma, L3
2.místo František Navrátil, L3
3.místo Radek Rubáš, S3


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·