Studenti architektury pomohou Krásnu s veřejným prostorem

27.07.2015 14:23
 
Město Krásno hostí od 24. července do 2. srpna 15 studentů architektury ze škol napříč republikou. Během svého pobytu mají městu pomoci navrhnout, jak zlepšit prostor náměstí. Celá akce probíhá za účasti renomovaných lektorů pod záštitou České komory architektů.
Jan Lebl, hlavní organizátor se zkušenostmi z akcí mariánskolázeňského Šviháka, shrnuje myšlenku celé akce: „Pro architekty a studenty architektury zvláště je možnost působit přímo na místě, komunikovat s místními a vcítit se do pocitů obyvatel k nezaplacení. Když se naskytla možnost uspořádat workshop s podporou celé obce a jejích obyvatel, nebylo proč váhat.“ Studenti jsou ubytováni přímo v budově staré mateřské školky a přes týden zde budou pracovat na svých nápadech. Budova je celý den přístupná i pro místní občany, kteří tak mohou se studenty přímo probírat své nápady. Celá akce vyvrcholí v sobotu 1. srpna v 15:00 hodin prezentací jednotlivých návrhů před porotou v místním kulturním domě.
Lektory jsou Vojtěch Franta, 2. místostarosta Mariánských Lázní a architekt, Dvořák+Gogolák+Grasse, otevřené seskupení architektů a Eliška Vaňková, krajinná architektka. Akce vznikla na popud místních zastupitelů, jak přibližuje Václav Kříž, člen zastupitelstva a předseda Mladých občanů: „Krásenské náměstí z hlediska jeho funkčnosti a přívětivosti pro občany v novodobé historii Krásna vlastně nikdo ještě neřešil. S dokončením nové mateřské školky nám navíc vyvstala otázka, co s budovou té staré. Naštěstí jsme se potkali s Janem Leblem a společně se podařilo nadchnout pro naše problémy i mladé lidi
z celého Česka.“ Workshop organizuje spolek Mladí občané společně se spolkem Švihák za podpory města Krásno. Více informací o akci lze nalézt na webových stránkách http://krasno.svihak.net či na facebookovém profilu https://www.facebook.com/krasnoworkshop .
 
Zdroj: TZ Mladí občané, z. s.
LPP

Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·