Studánkou u Aše se už jezdí bezpečněji

02.11.2012 14:35

Širší silnice a bezpečnější průjezd čeká řidiče v obci Studánka na trase z Aše do Hranic. Karlovarský kraj v místě nechal zmodernizovat celkem 1, 4 km dlouhý úsek v rámci společného projektu silničního spojení Adorf - Aš.

Náklady na stavbu dosáhly na české straně 14,7 milionu korun, přičemž 85% činí dotace z přeshraničního programu Cíl 3. „Peníze na rekonstrukci silnice se ušetřily při budování obchvatu Hranic, německá strana přišla s nápadem, že by se tyto prostředky mohly vložit právě do komunikace z Aše do Hranic. Ve Studánce se díky tomu zvýší bezpečnost silničního provozu a zlepší se průjezdnost hlavně vzimním období,“uvedl náměstek hejtmana Petr Navrátil. Ten také dodal, ž přeshraniční program Cíl 3, z něhož Karlovarský kraj úspěšně čerpal dotace na projekty nejen v oblasti dopravy, bude zachován i v příštím programovacím období EU.

Rekonstrukci silnice přivítal starosta Hranic Miroslav Picka: „Jde o jedinou spojnici mezi naším výběžkem a zbytkem republiky. Silnice byla úzká a hlavně v období zimy tady uvízla například auta záchranky, problém měly i autobusy. Při prohrnování se neměl kde vyhnout pluh s větším vozidlem."

Silnice StudánkaZ důvodu rozšíření silnice vznikl a na začátku obce Studánka ve směru od Aše nová gabionová opěrná zeď dlouhá 150 metrů a na konci obce byl narovnán nebezpečný směrový oblouk. Součástí stavby bylo dále zřízení nových autobusových zastávek, úprava křižovatky na Pastviny, úprava odvodňovacího systému včetně propustků a provedení nového svislého a vodorovného dopravního značení. 

Modernizace silnice by v budoucnu měla pokračovat dál. „Máme připravený projekt na celý úsek od obchvatu Hranic až do Aše, snad se tedy podaří najít finance i na těchto zbývajících asi 5 kilometrů,“uzavřel ředitel Krajské správy a údržby silnic Zdeněk Pavlas.

 

http://img7.rajce.idnes.cz/d0703/7/7316/7316906_11a90dd14045b640ec420dcc9bf78c02/images/P1310729.jpg

 

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·