Střípky z práce MP Karlovy Vary

17.02.2014 00:00

Železo jde stále na odbyt

... o tom se přesvědčují opakovaně strážníci městské policie. Naposledy zadrželi trojici sběračů kovů minulý čtvrtek odpoledne na Západní ulici. Sedmatřicetiletý muž přistižený na místě při demontáži traverz, kolejnic a dalšího kovového materiálů sice hlídce věrohodně tvrdil, že vše má povoleno od pracovnice realitní kanceláře, spravující areál. Netrvalo dlouho a na místě se objevilo vozidlo jehož dvoučlenná osádka hned po příjezdu začala kovový materiál nakládat s tím, že historku o povolení realitní kanceláří potvrdila.

V době mobilních telefonů byla však historka rychle vyvrácena, zástupci realitní kanceláře potvrdili, že vzniklá škoda převyšuje škodu nikoli nepatrnou a proto na místo byla přivolána Policie ČR, které bylo podezření z přečinu krádeže předáno. Tentokrát však případ ještě neskončil. Povedená trojka při demontáži traverz převrhla velký barel s mazlavou tekutinou, která kontaminovala zeminu. Strážníci proto na místo zavolali rovněž HZS.

 

Zapomenutý mobilní telefon

O den později však mobilní telefony svůj účel neplnily. Na městskou policii se dostavil krátce po 18 hodině starší občan, který přivedl dva šestileté chlapce, kteří po tréninku marně čekali na rodiče. Obětavý pán nejdříve zvolil odvoz domů, tam však nikoho nezastihl a tak se obrátil logicky na MP. Mezitím, co hlídka zajela prověřit, zda doma nezastihne rodiče, chlapci si čas krátili na služebně strážníků, kde si je posléze vyzvedla i nalezená matka. Trénink skutečně skončil dříve a zapomenutý mobilní telefon pak byl příčinou zmatků.

 

Kouření už není IN, děti to ale nevědí

Hned první letošní akce preventistů Městské policie Karlovy Vary určená na řešení nezletilých kuřáků v blízkosti základních škol byla plodná. Strážníci se tentokrát zaměřili na základní školu Konečná. První dvojice „odvážných“ kuřáků z osmé a deváté třídy si vychutnávala cigaretový kouř 15 metrů od areálu školy. Další dva hochy, jednoho ve věku čtrnáct, druhého teprve třináctiletého, zastihli strážníci na autobusové zastávce. Kdyby chlapci splňovali věkovou hranici trestní odpovědnosti, určitě by byli pokutováni za kouření na místě zákonem zakázaném. V tomto případě však postupuje městská policie zjištěné skutečnosti oddělení sociálně právní ochrany dětí na Magistrát města Karlovy Vary. Kurátoři si potom zvou rodiče s dětmi na pohovor. Další kdo se dovídá o chování žáků je také vedení příslušné základní školy. Největší vinu na rostoucím počtu nezletilých kuřáků mají bezesporu ti, kteří dětem kouření umožňují. Tedy především prodejci tabákových výrobků, ale bohužel někdy také rodiče, kteří jsou v tomto směru velice tolerantní. Postoj rodičů městská policie zřejmě neovlivní, ale na mladé kuřáky a především prodejce tabákových výrobků, si strážníci určitě posvítí.

 

Bc. Marcel Vlasák,
velitel MP

(MC)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·