Střední lesnická škola ve Žluticích pořídila moderní lesní traktor

16.11.2017 16:38

Žáci Střední lesnické školy Žlutice budou moci od nynějška ve výuce používat moderní lesní kolový traktor LKT 81. Speciální traktor je určen pro práci v náročném terénu a díky své konstrukci zvládne i vysokou zátěž. Stroj stál 3 miliony 396 tisíc korun s DPH, přičemž 3 miliony zafinancoval zřizovatel školy Karlovarský kraj, zbylé náklady zaplatila škola z vlastních zdrojů.

„Mám z toho velkou radost, jsme první škola tohoto typu v České republice, která může svým žákům nabídnout tuto moderní učební pomůcku. Využívat jej budou studenti oboru Lesní mechanizátor. Absolventi oboru budou ještě lépe připraveni nejen pro práci s motorovou pilou, ale i pro práci při soustřeďování dříví lesními kolovými traktory. Chtěla bych ocenit, že nás kraj v nákupu traktoru podpořil,“ uvedla ředitelka SLŠ Žlutice Radka Stolariková.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2017_1/20171116163904_001_ls.png

Kraj při rozhodování o pořízení traktoru přihlížel i k tomu, že tento typ využívá řada zaměstnavatelů, pro budoucí absolventy školy je tedy velmi důležité, aby s ním uměli pracovat. „Naším cílem je, aby žáci měli ve škole k dispozici moderní vybavení a bez problému se pak mohli ve své profesi uplatnit. Nový lesní kolový traktor patří ke špičkovým vozidlům svého druhu a mě těší, že se stane součástí výuky právě na jedné z našich škol,“ uvedl krajský radní Jaroslav Bradáč.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2017_1/20171116164008_001_ls.png

Lesní kolový traktor LKT 81 dodala společnost TESAS TOP z Nepomuku, výrobcem je slovenská firma LKT Trstěná. Stroj se vyznačuje zpevněnou konstrukcí, vyztuženou kabinou a bezpečnostními skly. Dále je jeho součástí dvoububnový naviják na dálkové ovládání, pomocí kterého se přibližuje vytěžené dříví. Traktor má čelní rampovač s hydraulickými kleštěmi, jež umožňují zarovnání dříví na skládce. Řidič může využít i dálkové ovládání, což zásadně ovlivňuje efektivitu práce. Jedná se o jeden z nejvýznamnějších strojů ve své řadě.

 


Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP

 

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·