Strážník očima dětí

11.06.2012 10:51

 

Ve dnech 7. a 8. června vyvrcholila celoroční práce preventistů městské policie v karlovarských mateřských školách vyhlášením výsledků výtvarné soutěže „Strážník očima dětí“.

Během celého školního roku 2011/2012 realizovali strážníci svůj preventivní program pro předškolní děti, jehož součástí jsou besedy s bezpečnostní tématikou. Práci s dětmi se snaží městská policie co nejvíce zefektivnit, proto jsou samotné besedy vedeny interaktivně za pomoci metodických pomůcek, např. Ajaxův kufřík nebo za použití interaktivní tabule při výuce dopravní výchovy. Tento preventivní program využívají všechny mateřské školy v Karlových Varech již více než deset let.

K nejpopulárnějším patří doplňkové aktivity, jako ukázky techniky a činnosti městské policie přímo na školních zahradách, nebo dny pro mateřské školy na Dětském dopravním hřišti ve Staré Roli. Pomyslnou třešinkou na dortu pak zůstává již zmíněná výtvarná soutěž. Děti nejen kreslí a malují, ale také modelují a tvoří koláže k tématům, o kterých si se strážníky povídají. Do soutěže se letos zapojilo 10 školek, z nichž vítězně vyšli výtvarníci z MŠ – Sedlec. Slavnostního předávání cen se zúčastnil také náměstek primátora města pan Mgr. Jiří Klsák. Radost ale měly nakonec všechny děti, i z ostatních mateřinek, neboť strážníci dospěli k názoru, že za píli a krásné výtvory si zaslouží ceny úplně všichni

 

 

 

 

 

Bc. Marcel Vlasák

velitel Městské policie Karlovy Vary

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·