Strážníci se zasloužili o záchranu dalšího lidského života

13.11.2014 20:31

 

 

Včerejší den byl významný pro jednu z hlídek karlovarské městské policie. Hlídka se díky oznámení kolemjdoucí ženy zasloužila o záchranu lidského života. Během kontrolní činnosti u přechodu pro chodce v ulici Krušnohorská oslovila strážníky žena, která sdělila, že v domě, ve kterém bydlí, se z jednoho z bytů v prvním patře ozývá volání o pomoc.

Strážníci se tedy bez váhání vydali do zmíněného domu k prověření oznámení. Z bytu v prvním patře se ozývalo hlasité bušení na dveře a volání o pomoc. Žena, která se snažila dovolat pomoci, se strážníky nekomunikovala, jen úpěnlivě žádala o pomoc. Jelikož byly dveře od bytu vybaveny bezpečnostním zámkem, vydal se jeden z členů hlídky prověřit, zda v domě nebydlí někdo, kdo má od bytu náhradní klíče. Majitel bytu, ve kterém se zraněná žena nacházela, bydlící ve stejném domě poskytl klíče od bytu, a tak bylo možno dveře odemknout.

Po vstupu do bytu nalezli strážníci za dveřmi starší ženu ležící na zemi, stěžující si na ostrou bolest v noze a třesoucí se zimou. Do příjezdu rychlé záchranné služby strážníci s ženou komunikovali, zajistili přikrytí k zabránění dalšího prochladnutí a klid zraněné osoby. Po příjezdu zdravotníků a prvotním ošetření bylo zjištěno, že došlo zřejmě ke zlomení krčku. Žena byla tedy transportována pomocí vakuového vaku do sanitního vozu a převezena k dalšímu ošetření do nemocnice.

Zdroj: TZ MP Karlovy Vary

LPP

 

 

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·