"Na kole jen s přilbou"

25.08.2016 21:17

 

Městská policie Karlovy Vary navázala na loni úspěšný projekt "Na kole jen s přilbou" a rozhodla se jej v letošním roce zopakovat a navíc i rozšířit.  Na nejfrekventovanější cyklostezce v Karlových Varech směrem na Svatošské skály mohli cyklisté 24.8.2016 potkat nejen strážníky zastavující cyklisty za účelem osvěty v nošení cyklistických přileb, ale také hlídku městské policie, která měřila rychlost vozidel. Ti často způsobem svojí  jízdy ohrožují cyklisty a chodce pohybující se po ulici Svatošská, na což si mnohdy lidé stěžují.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2016_1/20160825211832_001_ls.png

Strážníci v průběhu akce zastavili téměř 150 cyklistů, z nichž naprostá většina, přibližně 80%, přilbu měla. Zbylí připustili důležitost přilby, ale z různých důvodů ji neměli. Nejčastěji zaznívaly argumenty, že je velké horko nebo, že na cyklostezce je bezpečno. Oproti loňskému roku je však patrné, že si stále více lidí uvědomuje rizika spojená s cyklistikou. Přilbu používá stále více cyklistů vyššího věku, nejen mladí, kteří s přilbou vyrostli a považují ji za samozřejmost.

Vzorní cyklisté dostávali od strážníků cyklomapky a reflexní pásky, které městské policii dodala o.p.s. Bezpečně na silnicích v rámci výše uvedeného projektu. Ti neukáznění obdrželi informační letáčky o důležitosti používání cyklistické přilby, které je snad podpoří v rozhodnutí, že „na kole jen s přilbou“.    

A jak si vedli řidiči? V průběhu akce bylo kontrolováno 15 vozidel. Celkem čtyři řidiči se dopustili dopravního přestupku, rychlost však překročil jediný a rozdíl nebyl nijak markantní. Takže tentokrát dopadli dobře.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2016_1/20160825212024_001_ls.png

 

Zdroj: TZ Mp Karlovy Vary

LPP

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·