Strážníci jsou velmi flexibilní

15.08.2017 20:44

 

Mnoho lidí si strážníky spojuje s řešením přestupkům v dopravě, realita  je však trochu jiná. Řešení špatně zaparkovaných vozidel je pouze jedna z činností strážníků.
O tom, že Městská policie Karlovy Vary se čím dál více dostává do povědomí občanů jako instituce, která zabezpečuje veřejný pořádek a pomáhá lidem v situacích, ze kterých se svépomocí nedostanou anebo si neví prostě rady, svědčí počet přijatých oznámení za první polovinu měsíce srpna.
Nemůžete nastartovat auto? I v takovémto případě pomáhali strážníci. Za pomocí kabelů auto nastartovali a řidič v problémech tak mohl odjet.
 

Překvapí Vás voda? Zavolejte strážníka! Tak to je již trochu nad rámec, ale i zde pomohli strážníci ženě, které v bytě tekla voda a ona si  nevěděla rady. Inu, mužský element zafungoval a strážníci rychle nalezli uzávěr vody. Ženě navíc poskytli kontakt na instalatérskou pohotovost a popřáli pěkný den.
Dalším oznámením byla žádost o pomoc s umístěním nepohyblivého manžela, který upadl z postele, bohužel zvednout muže nebylo v silách oznamovatelky. Hlídka tedy přijela a muže uložila zpět. Tuto činnost strážníci provádějí překvapivě často. 

Mezi další skvěle odvedenou práci patří případ, kdy strážník při běžné kontrole Dvořákových sadů nalezl ztraceného chlapce vietnamské národnosti. Vše dobře dopadlo a chlapec byl předán rodičům.
Kromě těchto případů se strážníci setkávají i s případy kurióznějšími. Jeden takový se odehrál v neděli 13. 08. 2017 večer, kdy operační středisko přijalo oznámení, že na Okružní ulici ve Staré Roli, kde jsou kontejnery na tříděný odpad se ozývá naříkání a volání o pomoc. Hlídka na místě zjistila, že u jednoho kontejneru stojí muž, jehož prst se zaklínil mezi dvě části tohoto kontejneru. Strážníci tedy za pomocí páčidla muže vyprostili a na místo zavolali záchrannou službu, neboť muž měl prst rozdrcený. 

Obrovský dík za odvedenou práci patří nejen strážníkům, ale i poctivým občanům, kteří ještě stále existují. Jeden takový včera oznámil, že nalezl drahý telefon. Na místo byla tedy vyslána hlídka a mobilní telefon následně putoval do rukou oprávněného majitele.
Strážníci v těchto namátkou vybraných situacích naplnili heslo: "Služba občanům".

 

Zdroj: TZ MP Karlovy Vary

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·