Strážníci hlásí relativní klid

15.01.2015 13:22

 

Asistenti míří do vybraných městských částí

Od ledna městská policie rozšíří působnost asistentů prevence kriminality o další městské části. Zatímco doposud se tito pomocníci městské policie zaměřovali na pořádek a bezpečnost v okolí městské ubytovny v Úvalské ulici, kontrolovali riziková místa v horních Drahovicích a spolupracovali s preventisty v rámci dílčích projektů, nyní se s nimi občané budou setkávat i jinde. Jejich primárním úkolem je působit preventivně, upozorňovat v rizikových místech na protiprávní jednání a eliminovat jej. Velmi často tak mohou předcházet zákrokům ze strany uniformovaných strážců veřejného pořádku a tím k vyhrocení situace. A kdeže na asistenty narazíte? Již nyní kontrolují vybraná místa v dolních Drahovicích, příští týden se přesouvají do Bohatic a v plánu jsou i Rybáře a Tuhnice.

Díky úspěšnosti projektu v Karlových Varech získala městská policie evropskou dotační podporu i na šestého asistenta, což umožní zmíněné rozšíření služeb. Tento druh výkonu pak bude probíhat formou dvoučlenné hlídky. Pokud budou mít občané připomínky a požadavky na asistenty, nechť se obrátí na jejich mentora, nejlépe na mailu: j.trojacek@mpkv.cz.   

 

Divočák do lesa, psi z lesa

Uvést vše do původního stavu, tak by se dal vnímat další případ strážníků městské policie, kteří 14. ledna kolem poledne přijali oznámení o odložených psech v lese. Oznamovatel zmínil, že viděl dva muže vejít do lázeňských lesů se psy, přičemž se po chvíli vrátili bez nich. Strážníci tedy v uvedeném místě prohledali porost a i díky štěkotu záhy nalezli cca 400 metrů od Vrázovy stezky dvě uvázané feny německého ovčáka. Zatímco před pár dny městská policie vezla z města do lesa odchyceného divočáka, tak tentokrát byl přesun přesně opačný. Fenky skončily v městské útulku a doufejme, že na příští majitele budou mít větší štěstí. Pátrání po obou mužích bylo neúspěšné a psi neměli bohužel ani čip. 

Zdroj: TZ MP Karlovy Vary

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·