Stavba hospicového pavilonu v Nejdku úspěšně pokračuje

11.04.2017 20:57

 

Karlovarský kraj odstartoval v listopadu loňského roku stavbu pavilonu hospicové péče v areálu Zařízení následné rehabilitační a hospicové péče (REHOS) v Nejdku. Stavebníci pracují podle stanoveného harmonogramu, zatím se prostavělo necelých 9 milionů korun.

„Největší objem prací se samozřejmě plánuje na letní měsíce, pokud všechno půjde dobře jako dosud, první kamenný hospic začne sloužit lidem z našeho kraje v únoru 2018. Jednou z priorit Karlovarského kraje je rozvíjet různé formy hospicové péče, přispíváme tedy na poskytování mobilních služeb přímo v domácnostech našich občanů, a z krajského rozpočtu financujeme zároveň budování kamenného hospice. Celkové náklady by měly dosáhnout 78, 5 milionu korun. Jde nám především o to, že nevyléčitelně nemocní i lidé na sklonku svého života musí mít důstojné zázemí a důležitá je i duchovní podpora v těchto okamžicích,“ uvedl krajský radní Jan Bureš.

Stavebníci dosud provedli terénní práce, vykopali a vybetonovali základy. Hotovy jsou rozvody kanalizace. V současnosti už mohou kolemjdoucí sledovat stavbu svislých konstrukcí, opěrné zdi, probíhá betonáž stropu mezi přízemím a prvním patrem. Do poloviny dubna by mělo být přízemí kompletně zakryté stropem.

Pavilon členitého půdorysu bude propojen se stávající hlavní budovou nadzemní lávkou, čímž se usnadní dopravní obslužnost areálu. Oddělení paliativní péče stavebníci vybudují ve druhém podlaží třípatrové budovy. „Snažíme se, aby stavební práce co nejméně zasahovaly do běžného života obyvatel našeho zařízení, a zatím se nám to daří. Nově vznikající oddělení bude mít celkem 23 nových lůžek ve dvou i jednolůžkových pokojích s možností přítomnosti rodinných příslušníků. Počítá se s využitím aktivní odpočinkové zóny pro imobilní pacienty. Vybuduje se společenská místnost s kapacitou šedesát osob pro pořádání vzdělávacích aktivit.  Zároveň se klienti mohou těšit na prostor pro občerstvení i s venkovním posezením. Vstup do areálu zařízení zabezpečí vrátnice, která bude zároveň zajišťovat ostrahu objektu a poslouží k lepší orientaci,“ vysvětlila ředitelka REHOS Nejdek Olga Pištejová.

 

 

Zdroj. TZ Krajského úřadu Karlovarského  kraje

LPP

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·