Stadion Fenerbahce zůstane uzavřen i hostujícím příznivcům

01.03.2013 17:50

Informace pro fanoušky Viktorie

 

Ve středu 27. února rozhodla Disciplinární komise UEFA o uzavření stadionu Fenerbahce Istanbul pro odvetu osmifinále Evropské ligy, ve kterém se turecký celek 14. března střetne s plzeňskou Viktorií. Brány Şükrü Saracoğlu Stadium tak zůstanou uzavřeny i plzeňským fanouškům, kteří chtěli svůj tým podpořit přímo na místě. Podle vyjádření UEFA bude moci být na stadionu přítomna pouze oficiální výprava Viktorie složená z hráčů, realizačního týmu, zaměstnanců klubu a malé části obchodních partnerů. „Jinými slovy budou na stadionu přítomni pouze ti zaměstnanci či partneři, kteří budou na palubě oficiálního letadla Viktorie,“ doplnil informace Evropské fotbalové asociace tiskový mluvčí Viktorie Pavel Pillár.

Již ve středu večer registrovali zástupci Viktorie Plzeň dotazy z řad příznivců s již zakoupenými vstupenkami a zájezdy. „Ihned jsme se obrátili na zástupce UEFA s otázkou na možné řešení jejich situace. V pátek odpoledne jsme byli kontaktováni nejvyššími zástupci Evropské fotbalové asociace pro Evropskou ligu. Ti nad vzniklou situací vyjádřili hluboké politování a pochopení, zároveň ale zdůraznili, že dané rozhodnutí bylo přijato z bezpečnostních důvodů a ze strany UEFA tak není možno přistoupit k jakékoliv kompenzaci finančních ztrát plzeňských příznivců,“ vysvětlil Pillár a následně doplnil: „Někteří z fanoušků se přes nemožnost navštívit utkání rozhodli do Istanbulu vyrazit. Za klub se jim dostalo doporučení zdržovat se především v evropské části města, samozřejmě není vhodné vybavit se tradičními šálami nebo dresy. V případě jakýchkoliv problémů na místě by jim samozřejmě byli k dispozici lidé z klubu i kontaktování pracovníci české ambasády a istanbulského konzulátu.“

Turecký klub byl potrestán za opakované prohřešky svých příznivců, v následujícím období bude Fenerbahce v podmínce s hrozícím vyloučením z evropských pohárů. „Zástupci UEFA nám několikrát zopakovali, že problémy plzeňských příznivců je mrzí, nicméně toto opatření bylo v konečném důsledku přijato také pro zaručení jejich bezpečnosti. Ačkoliv by naši fotbalisté a samozřejmě fanoušci preferovali tradiční tureckou atmosféru, kroky UEFA v tomto směru plně respektujeme,“ řekl Pillár.

Viktoria se nadále snaží zjistit konečný počet fanoušků, kteří už měli zaplacenou cestu či ubytování v Turecku a středeční rozhodnutí jim znemožnilo samotný zápas navštívit. „Problém nevznikl na straně Viktorie, přesto chceme fanouškům nabídnout alespoň drobnou pozornost jako poděkování za jejich věrnost a odhodlání vyrazit s Plzní na horkou tureckou půdu. Možnosti teprve zvažujeme, nicméně nabízí se vstupenky na některé z budoucích zápasů či speciální dárek z produkce fanshopu,“ uzavírá Pillár.

 

 

Mgr. Pavel Pillár
PR manažer

FC Viktoria Plzeň, a.s.

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·