Srpnové farmářské trhy v duchu české tradice

19.08.2015 20:25

 

Na tradiční české chutě lákají na sklonku prázdnin organizátoři městských farmářských trhů v Karlových Varech. Stánky před městskou Tržnicí zaplní oblíbení prodejci s produkty a výpěstky, které zákazníci na trzích hledají nejčastěji. V nabídce tak nebude chybět med, pečivo, cukrářské výrobky, houby, džemy, maso, chlazená kuřata, kachny, uzeniny, mošty, sušené ovoce, koření, bylinky, mléčné výrobky, ovoce a zelenina včetně česneku od českých pěstitelů z Loun k jídlu i na sadbu.

 

„Léto, doba dovolených a prázdnin, se chýlí pomalu ke konci. Mnozí z Vás navštívili různé kouty zeměkoule a ochutnali místní speciality, gastronomické zážitky bývají někdy nezapomenutelné. Navštívili jste letos jihovýchodní Asii, např. Vietnam? Znáte místní  specialitu? Delikatesou jsou kachní vejce, která se podávají při 80% zralosti plodu nebo opečené larvy bource morušového. Thajsku vévodí chilli čerstvé, sušené, pražené, zkrátka téměř ve všech pokrmech všudypřítomné. Z Dubaje neodjedete, aniž byste ochutnali směs cizrny a sezamových semínek tvarovaných do kuliček nazývaných falafel nebo kuhbus pity chleba naplněného náplní z jehněčího masa,“ uvádí organizátorka karlovarských farmářských trhů Božena Turoňová, podle které budou srpnové farmářské trhy příhodným návratem k tradičním českým chutím.

 

Farmářské trhy v Karlových Varech proběhnou v pátek 21. srpna od 11 hodin (do vyprodání zásob) před budovou městské Tržnice ve Varšavské ulici. Jejich organizátorem je městská společnost KV City Centrum.

 

Zdroj: TZ Magistrátu města Karlovy Vary

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·