SPŠ keramická a sklářská slaví úspěchy

17.02.2015 08:23

 

Máme obrovskou radost! Tři práce našich žáků postoupily do finálové desítky soutěže uměleckých nápadů ART ROOM. Do soutěže se přihlásilo  celkem 74 žáků z 20 středních a vyšších odborných škol ČR a SR. Finále soutěže se stane součástí  festivalového programu Open –air FOTO festivalu v Českém Krumlově, který proběhne 5. – 7. června 2015.  V následujícím roce proběhne putovní výstava po ČR a partnerských zemích. Garantem soutěže je SUPŠ sv. Anežky v Českém Krumlově, jež se již podílela na prvním ročníku.

Tento festival je oborový umělecký festival, který v sobě snoubí zážitkový formát s interaktivním vzděláváním. Aktivnímu fotografování v historických kulisách města předchází vzdělávací část, kdy po celý pátek probíhají přednášky, workshopy, expozice technologických novinek, diskuse s odborníky či fotoporadny. Ačkoliv je v popředí zájmu fotografie, prolínají se i další umělecké žánry od divadla přes oděvní návrhářství až po scénografii.

Cílem ART ROOM je nejen představit mladé talenty profesionálům a fotografům, ale uměním kultivovat a vzdělávat běžného návštěvníka. Tématem pro letošní bienále je Člověk a závislost. Závislost jak v záporném, tak i kladném smyslu.

Porota ve složení: Ing. Martin Busta, Ing. arch. Milan Býček, doc. ak. mal. Vladimír Merta, PhDr. Ondřej Neff, ak. mal. Jaroslav Svoboda, Mgr. Asen Šopov a Tereza z Davle, hodnotila na základě uveřejněných propozic návrhy podle závazných kritérií: Umělecký nápad. Funkčnost soutěžního díla v prostředí festivalu. Realizovatelnost. Kvalita provedení návrhu. Fotografie. Týmová práce.

ReLieve, Zdeněk Holeček

Našimi postupujícími jsou:

Sandra Doanová, autorka uměleckého objektu, II. ročník Oděvní design a Alena Vochozková, fotograf, II. ročník Užitá fotografie. Název práce Yuki Yukata.

Zdeněk Holeček, autor uměleckého objektu, II. ročník Oděvní design a Světlana Guseva, fotograf, II. ročník Užitá fotografie. Název práce ReLieve.

Pavel Mutinský, autor projektu spojujícího improvizované mluvené slovo a projekci, IV. ročník Užitá fotografie. Název práce Improvizace.

Přejeme žákům mnoho profesních i inspirativních zážitků na akci, která nemá ve fotografickém světě obdoby a vzbuzuje nadšené ohlasy jak z řad odborníků, účinkujících, partnerů, médií a návštěvníků, tak samotného města, které je zapsané na seznamu UNESCO.    A samozřejmě… držíme palce, na vítěze čeká řada velmi hodnotných cen.

Bližší informace najdete na: www. foto-festival.cz

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP

 

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·