Správní rada destinační agentury má za sebou první zasedání

07.10.2016 20:52

 

Na krajském úřadě poprvé zasedala správní rada nově založeného spolku „Živý kraj – destinační agentura pro Karlovarský kraj“. Na programu jednání byly nejenom organizační a personální záležitosti, ale také představení plánu činností pro nadcházející měsíce.

Hlavním smyslem destinační agentury, která již byla zaregistrována v rejstříku spolků a která začne fungovat od ledna příštího roku, je propagaceregionu jako atraktivní turistické destinace.V současnosti má devět členů, mezi něž kromě Karlovarského kraje a Letiště Karlovy Vary patří také města Karlovy Vary, Sokolov, Cheb, Loket, Jáchymov, Ostrov a Aš.

Ve třináctičlenné správní radě destinační agentury jsou bez nároku na odměnu zastoupeni apolitičtí odborníci z oblasti cestovního ruchu. Nechybí mezi mimyředitelé infocenter, muzeí, představitelé hotelů a lázní, zimních krušnohorských středisek či okrajových částí regionu. „Správní rada se bude scházet minimálně jednou za dva měsíce a měla by se podílet na přípravě strategického a ročního plánu. Zároveň bude delegovat úkoly předsedovi spolku a kontrolovat jeho práci,“ uvedl krajský radní Petr Šindelář.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2016_3/20161007205324_001_ls.png

Destinační agenturabude na plný úvazek zaměstnávat pět lidí včetněpředsedy spolku. Tím se stalPetr Židlický z odboru kultury, památkové péče, lázeňství a cestovního ruchu krajského úřadu.Jako jediný statutární orgán povede nábor nových zaměstnanců.

V plánu činností agentury pro nadcházející měsíce jsou kromě správy turistického portálu Živý kraj, tisku map a propagačních materiálů, také prezentace regionu na zahraničních veletrzícha propagační on-line kampaně. „Od října do prosince bude běžet kampaň, která bude upozorňovat na zimní střediska v regionu. Pokud na ní čtenář klikne, dostane se na turistický portál Živý kraj, kde již získá všechny potřebné informace. Během prosince bychom pak rádi rozjeli obdobnou kampaň na podporu lázeňství a wellness,“ upřesnil předseda spolku Petr Židlický.

 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP

Tisková zpráva Krajského úřadu Karlovarského kraje

Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·