Spolupráce s Arménií se bude ubírat konkrétním směrem

22.09.2014 14:17

 

Hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný se zúčastnil zasedání Arménsko-české mezivládní komise pro hospodářskou spolupráci v Jerevanu. V rámci jednáníbylo mimo jiné rozpracováno i memorandum mezi naším regionem a provinciíVajocDzor.

V hlavním městě Arménie se v zářijových dnech uskutečnilo první zasedání Arménsko-české mezivládní komise. Představitelé obou zemí a dotčených resortů diskutovali o vzájemné spolupráci v oblastech, jakými jsouobchod a investice, dopravní infrastruktura, energetika,informační a inovační technologie, cestovní ruch, zemědělství, ochrana životního prostředí apod.

Vzhledem k projednávanému tématu regionálního rozvoje se zasedání zúčastnil ihejtman Karlovarského kraje Josef Novotný, který zastupoval Asociaci krajů ČR.„Během návštěvy jsem měl možnost setkat se arménským premiérem HovikemAbrahamyanem. Hovořili jsme spolu o možnostech spolupráce mezi našimi kraji. Premiér nám vyjádřil plnou podporu a vyslovilpřání, že by chtěl pro svoji zemi získat více investorů. Zároveň poděkoval za to, že v Čechách podporujeme arménskou komunitu,“ uvedl hejtman.

Během setkání se řešila i spolupráce mezi Karlovarským krajem a provincií VajocDzor. Memorandum o vzájemném porozumění, které obě dvě strany podepsaly v lednu tohoto roku, bude mít konkrétnější obrysy. Dohodli se na tom hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný s gubernátorem Vajocdzorské oblastiEdgaremGhazaryanem. „Rozpracovány budou zejména články týkající se obchodu a průmyslu, zemědělství, kultury, sportu či školství. V budoucnu by mělo dojít například k setkání hospodářských komor obou regionů či ke zprostředkování praxí pro studenty,“ upřesnil hejtman.

Provincie VajocDzor, která se nachází na jihozápadě Arménie, se v mnohém podobá Karlovarskému kraji. Kromě minerálních pramenů se může pochlubit přírodními krásami Malého Kavkazu a výbornými podmínkami pro turistiku a zimní sporty.Oblast je bohatá na historické a architektonické památky, jakými jsou například starobylé klášteryNoravank či Tsakhats Kar.

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·