Speciální vlaky CYKLO OHŘE začnou jezdit 1. července

16.06.2017 08:51

 Letní prázdniny se blíží a Karlovarský kraj i v letošním roce očekává příliv českých i zahraničních návštěvníků. Na ty, kteří se chystají putovat po našem regionu na kole a přitom chtějí využít i železnici, čeká novinka v podobě speciálních vlaků CYKLO OHŘE.

„Cyklisté a cykloturisté si náš kraj velmi oblíbili a poptávka po možnosti aspoň částečně přepravit kolo vlakem či autobusem stále stoupá. Proto Karlovarský kraj objednal pro letošní sezónu u Českých drah speciální vlaky "CYKLO OHŘE", které budou po dobu prázdnin, tedy od 1. července do 3. září letošního roku vždy v sobotu a neděli, vyjíždět mezi Chebem a Karlovými Vary. Vlaky budou zastavovat ve stanicích ležících přímo u cyklostezky Ohře, například v Sokolově, Dasnicích, Kynšperku či v Nebanicích, takže si třeba rodiny s dětmi mohou naplánovat různé varianty výletů,“ uvedl náměstek hejtmanky Karlovarského kraje Martin Hurajčík. Jde o dva vlaky, z nichž jeden bude z Chebu odjíždět v 8 hodin ráno a druhý z Karlových Varů v 9:15.

„Vyzkoušeli jsme si provoz tohoto speciálního vlaku už 10. června během krajského Dne Cyklostezky Ohře a velmi se osvědčil. Vlak má běžnou kapacitu až 50 přepravených kol, ale v případě, že se předem nahlásí početnější skupina cyklistů, můžeme ještě kapacitu navýšit,“ uvedl Vladimír Omelka, obchodní ředitel Regionálního centra Českých drah v Karlových Varech. Zajímavým typem na nenáročný výlet pro pěší i cykloturisty je podle něj i využití sezónního spoje z Karlových Varů do Horního Slavkova - Kounice. Turisté zde mohou navštívit vyhlídkovou věž kostela, naučnou stezku s názvem „Uranová Golgota“ nebo v nedalekém Krásně vystoupat na známou rozhlednu, případně zavítat do hornického muzea. Na kole pak pohodlně sjedou do Lokte a po cyklostezce se vrátí do Karlových Varů.

Karlovarský kraj finančně přispívá také na projekt cyklopůjčoven Českých drah, které jsou otevřeny v celkem devíti stanicích na území našeho regionu. O tom, že se jedná o oblíbený produkt, svědčí každoročně stoupající počet výpůjček. K dispozici jsou nejen klasická kola v dámské i pánské verzi, elektrokola, ale i dětská kola, přívěsné vozíky za kola a koloběžky. Přepravu kol mohou v našem kraji lidé využít ve všech vlacích Českých drah jak v regionální, tak i v dálkové dopravě.


Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP
 

 

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·