Soutěž „S památkami Karlovarského kraje“ zná své vítěze

02.12.2012 16:35

Slavnostním předáním cen byla zakončena soutěž „S památkami Karlovarského kraje“, jejímž cílem bylo zviditelnit památky Karlovarského kraje a představit je místním obyvatelům a turistům. Ceny byly výhercům soutěže předány z rukou hejtmana Josefa Novotného. Oproti minulým ročníkům došlo k výraznému zjednodušení pravidel soutěže. Každý ze soutěžících měl navštívit pouze 4 památkové objekty Karlovarského kraje, kde měl získat samolepku daného objektu a 1 krajské muzeum či galerii, kde měl obdržet samolepku s logem Karlovarského kraje. Úkolem soutěžících pak bylo vlepit samolepky na soutěžní arch a ten řádně vyplněný zaslat na adresu Karlovarského kraje.

Do soutěže se zapojilo několik desítek soutěžících. „Jsem rád, že lidé mají zájem o památky Karlovarského kraje. Letošní ročník soutěže považuji za úspěšný a věřím, že se nám podaří soutěž uspořádat i v příštím roce,“ řekl hejtman Josef Novotný.

Podmínky soutěže nakonec splnilo 42 soutěžících. Z nich pak byli na počátku listopadu vylosováni 4 výherci hodnotných cen. Navigaci získal Pavel Kalíš z Horažďovic, kameru Petr Fürst z Kynšperka nad Ohří, dalekohled Milena Buchlovská z Horního Slavkova a fotoaparát Tereza a Klára Šťastní z Prahy.

Slavnostního předávání cen z rukou hejtmana Josefa Novotného se zúčastnili pouze Petr Fürst a Milena Buchlovská. „O soutěži jsme se dozvěděli náhodou. Při návštěvě hradu Hartenberg jsme byli upozorněni na to, že soutěž probíhá a že se do ní můžeme přihlásit. A tak jsme neváhali a podnikli výlety za zbylými památkami. Ocenili jsme, že došlo ke zjednodušení pravidel soutěže. Z výhry máme velkou radost,“ uvedla Milena Buchlovská, která se svou rodinou soutěžila letos poprvé.

Speciální cenu v podobě publikace o památkách Karlovarského kraje pak obdržel František Hovorka z Prahy, který jako první zaslal vyplněný soutěžní arch.

 

http://img11.rajce.idnes.cz/d1102/7/7443/7443907_fa28b4649a1e0fed88e0898bce122d9c/images/S_pamatkami_012.jpg

 

 

Zdroj: Krajské listy

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·