Sokolovská nemocnice má zbrusu nové oční oddělení

29.04.2015 15:41

 

 

 

Karlovarský kraj úspěšně pokračuje v postupné modernizaci sokolovské nemocnice. Dříve nevyužívané prostory pavilonu E, ve kterých sídlilo ředitelství,nechal přestavět na lůžkové oční oddělení. V pátém nadzemním podlaží tak vznikly nové pokoje pro pacienty i zázemí pro zdravotnický personál.

„Naší snahou je, aby pacientům byly poskytovány služby v moderním  prostředí odpovídajícím současným standardům. Do přestavby očního oddělení Karlovarský kraj ze svého rozpočtu investoval celkem 14,8 milionu korun,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Martin Havel.

Rekonstrukci, která probíhala od podzimu minulého roku,provedla firma Metrostav a.s. V rámcistavebních prací došlo k vybourání a vyzdění nových příček, k položení podlahové krytiny, k výměně oken a dveří a kinstalaci nových rozvodů vody, kanalizace, elektřiny a vzduchotechnického vedení. Pacientům budou sloužit nové komfortní pokoje s dvanácti lůžky a vlastním sociálním zařízením. Pro lékaře a sestry pak bylo vybudováno zázemí, včetně vyšetřoven a toalety, kterou budou moci využívat i klienti docházející na ambulantní operační zákroky. Všechny místnosti byly vybaveny moderním nábytkem a dalším potřebným zařízením. Úprav se dočkala i vstupní schodišťová hala.

Karlovarský kraj bude v investicích do sokolovské nemocnice i nadále pokračovat. „Díky přestavbě podlaží bývalého ředitelství se uvolní prostory stávajícího očního oddělení pro gynekologicko-porodnické oddělení. Na jeho rekonstrukci a modernizaci oddělení dlouhodobě nemocných v pavilonu D vyčlenil Karlovarský kraj pro letošek ze svého rozpočtu 50 milionů korun,“ dodal hejtman.

 Zdroj: TZ TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·