Sokolov dokončuje práce na dětském hřišti na Vítězné

04.07.2017 21:11

 

Sokolov dokončuje stavbu nového dětského hřiště na sídlišti Vítězná. Veřejnosti je slavnostně otevře v pátek 14. července 2017 v 10h dopoledne. Areál, který stál bezmála čtyři miliony korun, nabídne řadu herních prvků pro děti, odpočinkové lavičky i novou zeleň.

Projektanti plochu nazvali „U velryby“. Celý prostor je totiž koncipovaný do mořského prostředí. Děti se mohou těšit na houpačky, skluzavky, prolézačky a další herní prvky, přičemž hlavními rysy jsou organické motivy, chobotnice, žralok, nebo maják. Jednotlivé zóny jsou buď rozdělené pro menší a větší děti, případně jsou vhodné pro různé věkové kategorie. V záhonech jsou zasazené mladé okrasné stromy, keře i traviny. V území je osazeno jedenáct laviček s opěrkami, větší kruhová lavice, tři odpadkové koše a informační tabule. Mimo oplocený prostor je také instalován stojan na jízdní kola. Zboku je vybudován bezbariérový přístup.

Práce na stavbě probíhaly od května 2017. Zhotovitelem je městská společnost Sotes Sokolov, s.r.o. Slavnostního střižení pásky se zúčastní představitelé města Sokolov a zástupci odboru rozvoje města, Sotes Sokolov s.r.o. a SUAS – stavební s.r.o.

 

 

 

Zdroj: TZ Městského domu kultury Sokolov

LPP

 

 

 

 

 

 

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·