Sofronka i „Luftovka“ zvou o Víkendu otevřených zahrad na netradiční prohlídky

09.06.2012 00:00

zahradaVíkend otevřených zahrad láká návštěvníky do běžně nepřístupných míst, ta veřejně přístupná se snaží odhalit novým způsobem. Do mezinárodní akce, která se uskuteční v sobotu 9. a v neděli 10. června,  se zapojily i jen výjimečně přístupná Luftova zahrada v Doudlevcích a arboretum Sofronka, které se nachází v blízkosti boleveckých rybníků.

V sobotu 9. června se mohou zájemci zúčastnit komentovaných prohlídek Luftovy zahrady, v 16 hodin je pro návštěvníky připraveno hudební překvapení. Otevřeno bude od 10 do 18 hodin, v neděli pak od 10 do 16 hodin.

Luftova zahrada je cenným příkladem zahradního umění z období první republiky. Její součástí je poklidná přírodní partie bohatá na vodu, mokřadní a vlhkomilnou vegetaci. Nachází se zde množství letitých exotických dřevin.

Veřejnosti je tzv. Luftovka  běžně zpřístupněna každou první středu v měsíci. V případě zájmu je možné si sjednat prohlídky i v jiné dny.

 

Speciální program nabídne také arboretum Sofronka. Komentované exkurze jsou připraveny v obou dvou dnech na dopolední desátou hodinu, odpoledne ve 14,30 a v 16 hodin. V areálu arboreta jsou mimo zajímavých dřevin a lesních zákoutí k vidění i nově zrestaurované plastiky významného sochaře 60. let minulého století Františka Pacíka. 

Sofronka byla v roce 1956 založena jako pracoviště Výzkumného ústavu lesního hospodářství a myslivosti Karlem Kaňákem, lesním inženýrem, který by v září oslavil devadesáté narozeniny. Na ploše 22 ha vznikla postupně jedna z největších sbírek všech dostupných druhů borovic na euroasijském kontinentu. Posledních 15 let se arboretum zabývá i okrasnými kultivary různých jehličnanů a listnáčů.

Arboretum je veřejnosti běžně přístupné každý všední den od 8 do 15,30 hodin. Exkurze se konají vždy první pondělí v měsíci od 14 hodin.

 

Zdeňka Kubalová

Tiskové oddělení

Kancelář primátora

zahrada

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·