Sodoma Gomora v Sušici nevystoupí

02.08.2013 00:00

Sobota 3. srpna se v Sušici ponese v duchu skateboardingu. Tento den se v blízkosti místního koupaliště slavnostně otevře brána Mystic Skate parku za více než 2 miliony korun. V rámci slavnostního křtu této zbrusu nové stavby, která bude veřejnosti otevřena od 10.00 proběhne slavnostní přestřižení pásky za přítomnosti zastupitelů města Sušice a také skateboardové závody – Best Trick Jam o 5 000 Kč a věcné ceny.

http://img11.rajce.idnes.cz/d1101/8/8543/8543126_61a622e7320890c417fca6a4b7a23b8c/images/IMG_1684.jpg
Po ukončení programu v parku bude ve večerních hodinách následovat afterparty na blízkém ostrově Santos. Město Sušice a Sportoviště města Sušice, kteří akci zaštiťují, se však na poslední chvíli rozhodli zrušit vystoupení slavné české horrorcoreové kapely SODOMA GOMORA. Důvod? „Nechci opravdu odsuzovat žádný hudební styl, každý má jistě své fanoušky. Pochopte ale prosím, že na akci, která je pod záštitou města není tato kapela vhodná.“ Uvedla ve svém vyjádření místostarostka Věra Marešová.


Na jednání, které proběhlo včera odpoledne mezi ředitelem Sportoviště města Sušice Lukášem Hamákem, Věrou Marešovou, Michalem Rybáčkem, který provozuje občerstvení na Ostrově Santos  a členy sušické kapely Non Limit, kteří afterparty organizují, došlo k vzájemné dohodě. Argumentem pro finální zrušení vystoupení Sodomy Gomory byl fakt, že koncert měl proběhnout v otevřeném prostranství Santosu, kde se i ve večerních hodinách hojně pohybují děti a senioři a další lidé, na něž by mohl mít koncert kontroverzní kapely neblahý vliv.


Sušický „deus ex machina“, který zasáhl opravdu na poslední chvíli, má ohledně pohoršování veřejnosti možná pravdu. Lidé jsou různí, citlivější jedinci bez znalosti kontextu by mohli být šokováni. Ovšem rušit dva dny před realizací dlouho připravované akce hlavní hvězdu večera je počin stejně kontroverzní, jako rýmy a videoklipy rapera Markýze de Sada a Dr. Mengeleho.


Omlouváme se všem natěšeným fanouškům, kteří se na koncert „sodomistů“ chystali i z dalekých destinací. Pevně doufáme, že rozhodnutí města pochopíte a nezanevřete na vystoupení kapel Conoped (HC/Trash), Kaosquad (Grindcore), Liver Garnish (HC Violence), Korboot & Kudyman & Spiffo (Hardcore rap) a na DJ Nexxxe, kteří se vám díky záštitě města na afterparty představí ZCELA ZDARMA.


Bc. Sarah Sofia Huikari
PR, propagace, galerie

(MC)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·