Snad budeme mít důvod slavit, přeje si Pavel Horváth

21.02.2013 16:45

Výsledek, který uhráli Plzeňané na horké neapolské půdě, je katapultoval do role týmu, jenž má o poznání blíže k postupu než Neapol. „Šance jsou samozřejmě větší než před úvodním zápasem. Nicméně nás čeká těžkých devadesát minut. Musíme jít do utkání s pokorou, že není nic rozhodnutého. Nesmíme nic nechat náhodě,“ varuje Pavel Horváth.

„Názor, že je náš postup jistý, má asi většina veřejnosti a fanoušků, které jsme v Plzni potkávali. Asi nás všichni už vidí dál. V šatně jsme ale soudní. Zažili jsme sílu Neapole. Může se stát, že obdržíme branku, ale věřím, že jsme natolik zkušení a máme takové hráče, že dokážeme výsledek z venkovního zápasu dotáhnout do postupového konce,“ přeje si.

Neapol se bude muset obejít ve čtvrtečním klání bez Marka Hamšíka, který zůstal s virózou v Itálii. „V prvním střetnutí ukázal, že je pro Neapol velmi důležitým hráčem. Myslím si ale, že její kádr je tak silný, že by se s tím mohli vypořádat. Nesmíme vůbec nic podcenit a naopak se o to více soustředit na ostatní hráče, kteří nejsou tak slavní jako Hamšík,“ tvrdí. „Budeme muset být soustředění celých devadesát minut. Ve druhém poločase si před týdnem Neapol vytvořila dvě nebo tři gólové šance. Do těch ji nesmíme pustit. Naopak my se musíme snažit být nebezpeční, jako jsme byli v Neapoli, a zkusit vstřelit gól,“ doplňuje.

Kapitán Viktorky však odmítá, že by jeho tým nastoupil s defenzivní taktikou. „Naše mužstvo není asi ani schopné devadesát minut bránit. Tedy kromě zápasu v Barceloně... Určitě budeme hrát dopředu, ale výsledek z Neapole mít v hlavách budeme. Možná tak nebudeme útočit v tolika hráčích. Uvidíme, jaká bude naše taktika. Věřím tomu, že si fanoušci přijdou na své,“ říká.

V to také doufají samotní příznivci plzeňské Viktorie. „Je to náš první domácí zápas po zimní přestávce. Nejenom naši fanoušci se na nás těší, my jsme na ně také natěšeni. Nemohu se dočkat atmosféry, která tu již začíná být tradiční. Budeme si to chtít užít s nimi a doufám, že budeme mít po zápase důvod společně slavit,“ přeje si.

 

 

Zdroj: www.fcviktoria.cz

 

(MR)

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·