Smlouva umožní rozvoj průmyslové zóny v Chebu

30.09.2016 09:03

 

 

 

 

Karlovarský kraj daruje městu Cheb pozemky pro vybudování průmyslového parku II. Od města za to získá plochu pro zemědělské aktivity školního statku, který by o své zázemí přišel. Dnešním podpisem smluv to stvrdili hejtman Karlovarského kraje Martin Havel a starosta města Chebu Petr Navrátil.

„Darováním pozemku chceme vytvořit podmínky pro vznik průmyslového parku II, o který je už teď zájem ze strany investorů a kde v budoucnu vzniknou nová pracovní místa, což může napomoci zastavit odliv mladých lidí z regionu,“ komentoval podpis smlouvy hejtman Martin Havel. Jedná se o výměnu krajských pozemků o rozloze okolo 150 hektarů půdy, které mají strategickou polohu pro vybudování průmyslové zóny v území Dolních Dvorů, za podobné, zemědělsky využitelnépozemky. „Na krajských pozemcích zatím hospodaří náš školní statek a zůstane to tak do roku 2020. Potom se jeho aktivity přesunou na pozemek darovaný městem. Byla to jedna z podmínek uskutečnění této směny. Podmínku stanovil Státní pozemkový úřad,“ vysvětlil hejtman.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2016_3/20160930090503_001_ls.png

Zleva: starosta Chebu Petr Navrátil a hejtman Karlovarského kraje Martin Havel.

Podle starosty Chebu Petra Navrátila se podpisem smlouvy završil několikaletý proces, na jehož konci by měl být vznik strategické průmyslové zóny v Chebu. Její fungování by měla podpořit Vláda ČR. „Průmyslový park II bude mít velmi dobré napojení na páteřní D6 a do Německa, dá se tam vybudovat i železniční vlečka, to rozhodně každá zóna nabídnout nemůže.  Plocha je zařazena do návrhu strategických průmyslových parků, v budoucnu by to měla být nejlepší nabízená zóna pro investory v České republice,“ uvedl starosta.

Kraj má šanci mít v budoucnu dvě strategické průmyslové zóny na svém území. „Kromě té v Chebu jednoznačně podporujeme vznik takové zóny i na Sokolovsku, které bude po postupném útlumu těžby potřebovat nová pracovní místa. Průmyslový park II V Chebu bude připraven okolo roku 2020, bylo by dobré, kdyby se totéž podařilo i se sokolovskou průmyslovou zónou. Jak CzechInvest, tak ministerstvo průmyslu a obchodu by pro tyto zóny pomohlo najít větší investory,“ doplnil náměstek hejtmana Jakub Pánik.

 

 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·