Slavnostní galavečer ocenil týmy a štafety i královnu Women´s Challenge

30.05.2013 00:00

Včerejší večer patřil hotel Hilton Prague běžcům. Běhalo se sice jen na velkoplošných plátnech, ale společné zážitky zůstanou v pamětích téměř pěti stovek účastníků ještě nadlouho. Galavečer pražských závodů RunCzech běžecké ligy ocenil vítěze týmových a štafetových závodů Hervis 1/2Maratonu Praha a Volkswagen Maratonu Praha, ale i finalistky Women´s Challenge 2013.

http://img1.rajce.idnes.cz/d0103/8/8074/8074471_4905f3429b61d63fa80d9a981468661b/images/S.Vlaimsk.jpg

Projekt, který má za cíl rozběhat ženy, poskytnout jim motivaci, zázemí i odborné vedení, ve čtvrtém ročníku poprvé vyhlásil stejnou vítězku v obou kategoriích. Double získala Simona Vlašimská, která byla vyhodnocena odbornou porotou projektu, ale i hlasováním na webu jako Nejsympatičtější žena..

„Women´s Challenge pro mě znamenal šest měsíců pestrého a velmi intenzivního života, jež vedl ke splnění mého dětského snu, kterým bylo uběhnout maraton. Projekt mi dal rodinu gazel, které mi vždy budou blízké, prima trenéra, člověka s obrovským srdcem,“ říká jeho královna.

„Velmi si vážím hlavní ceny i vítězství v soutěži Miss sympatie. Je to pro mě čest, zároveň také závazek, že budu důstojně pokračovat v tom, co jsem začala, že předám dál mé zkušenosti a zážitky, které jsem díky projektu získala, že budu oporou ženám, které si netroufají rozeběhnout se, nebo které třeba jen nevědí, jak začít,“ dodává žena, která chystá charitativní projekt a chce rozběhat zaměstnance
T-Mobilu, kde pracuje jako manažerka.

„Má v sobě silný příběh, od začátku byla opravdu nejlepší výkonnostně, ale taky na sobě tvrdě
a poctivě pracovala,“ hodnotí 39letou mámu dvouapůlleté dcerky Miloš Škorpil, trenér skupiny.

„Každým rokem poznáváme ženy a dívky, co o běhání i našich akcích vědí víc a víc a věnují se tomu mnohem vážněji. Řada z nich se hlásí už podruhé, nebo potřetí. Letos jedenáct našich žen běželo i celý maraton. Chyběla jediná, kvůli nemoci,“ říká Martina Kozáková, koordinátorka projektu.

Pátý ročník Women´s Challenge pro sezonu 2014 začne už na podzim tohoto roku. Zájem žen o běhání
a účast v závodech jasně roste. Letos jich běželo Hervis 1/2Maraton Praha 2 658, což dělá přibližně pětinu pole. Maraton pak 1 132 z devíti a půl tisíce účastníků.

V týmových soutěžích bylo oceněno 108 běžců všech kategorií, štafet, týmů, firemních družstev
i dvojic. „Zájem se každoročně obrovsky zvyšuje a nedá se říct, že by se do štafet hlásili lidé, kteří už neseženou místo v celém závodě. Kapacita běžců do jednotlivých závodů je bez ohledu na to, jaké části se zúčastní,“ vysvětluje Tomáš Mirovský, koordinátor závodů RunCzech, který se podílí na jejich organizaci od úplných začátků.

První firemní půlmaraton se konal v roce 2006 za účasti 85 týmů. Letos jich bylo 452! První firemní maraton v roce 2008 běželo 146 týmů. Letos 575…

Do společnosti GOLD PIM Kings, tedy běžců s nejméně patnácti účastmi v pražském maratonu, bylo uvedeno čtrnáct nových členů. Dá se čekat, že za rok při oslavách dvacátého výročí mezinárodního maratonu v Praze padnou další rekordy.

http://img1.rajce.idnes.cz/d0103/8/8074/8074471_4905f3429b61d63fa80d9a981468661b/images/Galaveer.jpg

Tomáš Nohejl
media servis

(MC)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·