Skvělý výkon a vítězství Hänninena v Belgii

24.06.2012 12:11

› Hänninen s Markkulou sbírali důležité body do IRC i Mistrovství Evropy
› ŠKODA ve vedení značek IRC
› Hänninen průběžně v čele Mistrovství Evropy
› Pořadí v cíli: 1. Hänninen, 2. Loix + 46.5 s, 3. Tsjoen + 2:14.6

Ypres, 23. června 2012 – Juho Hänninen s Mikko Markkulou z týmu ŠKODA Motorsport zvítězili po skvělém výkonu v belgické Ypres rally. Po skvělém výkonu nechali za sebou na druhé příčce sedminásobného vítěze této soutěže Freddyho Loixe na Peugeotu Super 2000. Získali tak body jak do hodnocení značek IRC, tak i do hodnocení jezdců Mistrovství Evropy (ME). ŠKODA si upevnila svou vedoucí pozici v IRC a Hänninen s Markkulou potvrdili průběžnou první příčku v hodnocení ME.

Hänninen s Markkulou tak dali zapomenout na nepříliš šťastné vzpomínky na belgickou rally v okolí města Ypres z minulých let a slaví letos druhé vítězství jak v IRC, tak v ME: „Skvělý závod, skvělý výsledek. Bylo to náročné, zejména sobotní den s porcí 200 kilometrů rychlostních zkoušek vyžadoval neustálou koncentraci a vysoké nasazení. Auto bylo perfektně připravené, děkuji všem z našeho týmu. Vítězstvím jsme získali body do hodnocení obou šampionátů, o to více je cennější.“

Skvělý výkon vozů Fabia Super 2000 podtrhnul třetím místem Belgičan Pieter Tsjoen. Vedoucí muž IRC Andreas Mikkelsen belgickou soutěž nedokončil, i nadále však vévodí hodnocení jezdců IRC.

Souběžně se startem v Belgii dominovala druhá posádka týmu ŠKODA Motorsport Jan Kopecký/Pavel Dresler v Hustopečích v rámci českého mistrovství a udržila v Čechách svou letošní neporazitelnost.

 

Karel Pokorný, Komunikace Motorsportu

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Techničtí studenti a SOČ
Truhlařina je voňavá práce
Učíme žáky to, co zaměstnavatelé vyžadují
Druhý největší zpracovatel kuřecího masa
Sázka na krásu a dokonalost

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·