ŠKODA chce na Sicílii bodovat

11.06.2012 11:06

 

› Premiéra tovární posádky Kopecký/Dresler na Targa Florio
› S tovární Fabií Super 2000 startuje rovněž šampion IRC Andreas Mikkelsen
› Sicílie poprvé v kalendáři IRC
 
Mladá Boleslav, 11. června 2012 – ŠKODA chce v pátém podniku šampionátu IRC 2012 na Sicílii potvrdit letošní dosavadní dobré výkony. Pro posádku továrního týmu ŠKODA Motorsport ve složení Jan Kopecký/Pavel Dresler se jedná o premiérový start na této soutěži. O body pro značku ŠKODA budou bojovat rovněž úřadující šampioni Andreas Mikkelsen/Ola Floene z týmu ŠKODA UK Motorsport, startující rovněž s tovární Fabií Super 2000.
 
V pořadí pátá rally letošního IRC na Sicílii – známá též pod názvem Targa Florio – vystřídala původně plánovanou soutěž v Maďarsku. V kalendáři IRC se tak sicilská rally objevila poprvé.
 
Jan Kopecký před sicilskou rally říká: „Jedná se o nový závod kalendáře IRC a je jasné, že italští ‚dravci‘ zde budou velmi rychlí. Tato rally bude náročným testem pro posádku i celý tým. Chceme přirozeně skončit co nejvíce vpředu, a tak si nemůžeme dovolit žádné chyby. Už teď se s Pavlem moc těšíme na naši sicilskou premiéru.“
 
Rally Sicílie je též součástí italského šampionátu. Soutěž je charakteristická neobvyklým formátem rychlostních zkoušek – jede se pouze pět různých „erzet“, které se opakují. Celkem čítá rally 11 zkoušek a 170 kilometrů.
 
 
Karel Pokorný, Komunikace Motorsportu
www.skoda-auto.com/motorsport
 
(MR)

Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·