Silnice z Malesic do Chotíkova je opět průjezdná

27.04.2012 16:36

Plzeň, 27. 4. 2012 – Právě dnes kolem 13:00 hodiny bude odstraněna úplná uzavírka silnice III/18051 mezi obcemi Malesice a Chotíkov, která prochází rekonstrukcí. Oprava přes 2 kilometry dlouhého úseku vyšla na bezmála 16 milionů korun.

 

Oprava této silnice byla již nezbytná kvůli havarijnímu stavu. Řidiči si tak opět mohou zkrátit cestu z Malesic do Chotíkova.

„Práce na této komunikaci byly zahájeny po zimním období a úplná uzavírka byla povolena celkem na 15 dní,“ generální ředitel SÚS PK Stanislav Liška.

V rámci opravy silnice bylo provedeno celoplošné zesílení konstrukčních vrstev technologií recyklací za studena s příměsí cementu a kameniva v tloušťce 20 cm. Na takto upravené podloží byly následně položeny dvě živičné vrstvy o celkové tloušťce 9,5 cm.

„Nutná také byla rekonstrukce nefunkčního silničního propustu na hranicích okresů Plzeň-město a Plzeň-sever a dosypání krajnic,“ doplňuje Stanislav Liška.

Konečný termín dokončení stavební akce je 18. května 2012. Do té doby bude provedeno osazení nového svislého dopravního značení, směrových sloupků a vodorovného dopravního značení, tedy vodících čar pro motoristy i cyklisty.


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·