Silničáři Plzeňského kraje mají nové vozy

27.02.2012 13:48

Sedm nových nákladních vozů Mercedes-Benz Axor vybavených sypacími nástavbami pro zimní údržbu za 31 milionů korun si dnes převzali silničáři Plzeňského kraje v areálu firmy VSP Auto Plzeň. Moderní Mercedesy splňují veškeré nároky, které jsou na vozidla provádějící zimní a letní údržbu kladeny. Jsou výkonnější, spolehlivější a úspornější.

Výměna vozů byla nutná, protože v řadě případů sloužily několik desítek let a jejich životnost byla překročena. Nová auta jsou technicky konstruována jako nosiče výměnných nástaveb s důrazem na celoroční využití vozidel. V zimě budou vozy osazeny sypacími nástavbami na chemický případně inertní posyp a sněhovými radlicemi. Pro letní údržbu se pak vozy vybaví nástavbami pro provádění výsprav povrchů komunikací teplou obalovanou směsí.

Silničáři tak dodávkou nových vozidel pokračují v souladu s novou koncepcí a cílem snížit a zefektivnit strojní park s důrazem kladeným na univerzálnost techniky. Tyto vozy mohou sloužit jak v zimě, tak v létě. Výhodou nových aut je také vyšší pracovní výkon, vysoká provozní spolehlivost a s spojené nižší provozní náklady,říká 1. náměstek hejtmana Plzeňského kraje pro dopravu Jaroslav Bauer.

Dodavatelem nových vozů je firma VSP Auto Plzeň, která společně s firmou KOBIT Jičín - dodavatelem sypacích nástaveb - zvítězila ve výběrovém řízení na dodávku těžkých podvozků pro údržbu komunikací.

Dvě z těchto nových aut budou sloužit Okresní správě v Klatovech, po jednom vozu si převezmou pracovníci správy z Domažlic a z Plzně-severu, dvě auta obohatí vozový park na Plzni-jihu a zbytek získá Okresní správa Tachov,upřesňuje další osud nákladních Mercedesů generální ředitel Správy a údržby silnic Stanislav Liška.

Řidiči okresních správ si auta hned po skončení slavnostního předání odvezli do svých sídel.


 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·