Síla Příbrami? Ve středu pole, říká František Rajtoral

21.04.2013 13:28

V příbramských barvách poprvé nakoukl do nejvyšší české soutěže a od řeky Litavky poté vyrazil hledat své fotbalové štěstí do dalších českých celků. Nyní už František Rajtoral hájí čtvrtým rokem čest a slávu plzeňské Viktorie. Právě v jejím dresu se ve 24. kole Gambrinus ligy představil proti svému mateřskému celku. „Když jsem z Příbrami přestoupil, první zápasy byly specifické. Nyní to pro mne je jako každé jiné ligové utkání. Fandím Příbrami a jsem, když jsem se tam narodil, ‚Příbramák‘,“ říká.

Dodnes nastupuje za Příbram několik fotbalistů, se kterými je „Rajty“ ve spojení. „Třeba s Danem Tarczalem nebo Davidem Střihavkou jsem v kontaktu. Byl jsem s nimi v kontaktu také před naším vzájemným zápasem. Je tam ale mnoho dalších kluků, které znám,“ tvrdí.

V samotném utkání pak svěřenci Františka Straky ukázali svou kvalitu. „Příbram má hodně silný střed pole, kde operuje Tarczal, Aziz a Koukal. Tam jsou opravdu silní. Chtějí hrát fotbal, což je dobře. Myslím si, že i výsledky, které nyní dělají, jsou kvůli tomuto stylu hry,“ přemýšlí o pátečním sokovi Viktorky.

Vítězné utkání Západočechů nakonec sledovala vynikající návštěva. V pátek večer si svou cestu do Doosan Arény našlo necelých devět tisíc diváků. „Myslím si, že to udělali časově tak, aby sem mohli přijít fanoušci z hokeje. Bylo to možná také zapříčiněno tím, že kdyby plzeňští hokejisté vyhráli, asi by na stadion nepřišli. Nyní se však dostavili ve velkém počtu a jsme rádi, že dorazili i v takovýto čas,“ chválí je. Sám měl v hledišti také svůj malý osobní fanklub, kterému předtím, než nastoupil na hrací plochu, zamával. „Na zápase byla má přítelkyně a rodina,“ prozrazuje.

 

 

Zdroj: www.fcviktoria.cz

 

(MR)

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·