Sezóna půjčoven kol ČD v kraji byla úspěšná

16.11.2016 13:54

 

Půjčovny kol ČD v Karlovarském kraji mají za sebou už pátou sezónu. V nabídce jsou klasická kola, dětská kola, elektrokola a koloběžky. Půjčovny ČD byly otevřené od začátku dubna do konce října. Za podpory Karlovarského kraje byly k dispozici ve stanicích Karlovy Vary dolní nádraží, Cheb, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně, Loket, Sokolov a Aš a po předchozí domluvě bylo možné kola vypůjčit nebo vrátit také ve stanici Nejdek.

Celkem České dráhy zaznamenaly v roce 2016 v Karlovarském kraji 709 výpůjček, zatímco v loňském roce 449. Největší zájem je trvale v lázeňských městech, stejně jako v předchozích letech. Nejvíce kol, celkem 327 se půjčilo na karlovarském dolním nádraží, druhé místo patří Františkovým Lázním se 123 zapůjčenými koly, na třetím místě je Cheb s 90 výpůjčkami. Stejné půjčovny zaznamenaly největší zájem také u elektrokol. První místo patří Karlovým Varům, následují Mariánské Lázně a třetí místo patří Chebu

Podrobné informace o službě ČD Bike najdou zákazníci na www.cd.cz/cdbike.

Služba ČD Bike zaznamenala nárůst i v ostatních regionech ČR. Celkem si zákazníci v půjčovnách vyzvedli 8 332 kol. V loňském roce za stejné období to bylo 5 530 kol, tj. o 2 802 kol více. Ve 14 krajích měli zájemci možnost vybrat si z 97 železničních stanic. Doplňková služba ČD funguje už 13 let a letos si zákazníci vypůjčili nejvíce kol od roku jejího vzniku (2003). Nejvíce využívaná byla půjčovna na nádraží Praha-Smíchov, kde ČD zaznamenaly celkem 928 výpůjček.

Kromě nárůstu výpůjček České dráhy evidují v tomto roce i rostoucí zájem o přepravu cyklistů. Letos jich bylo o 8 % více. Za prvních 9 měsíců letošního roku přepravil národní dopravce téměř tři čtvrtě milionu cyklistů. České dráhy přepravují jízdní kola celoročně. Jejich přepravu umožňují téměř ve všech vlacích a v přibližně 6 000 spojích je rozšířená kapacita pro zjednodušenou přepravu formou spoluzavazadla. Dopravce nabízí cestování s jízdními koly i do zahraničí. „Tradičně největší zájem o cestování s jízdními koly je během prázdninových měsíců červenec a srpen, kdy měsíčně přepravujeme přes 150 000 cyklistů. Další silný měsíc představuje červen a také září. Desítky až stovky cyklistů, podle vývoje počasí, přepravíme ale také v zimních měsících,“ uvedl Jiří Ješeta, ředitel odboru obchodu osobní dopravy Českých drah.

Zdroj: TZ ČD

LPP

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·