Setkání mistrů za Plazou bavilo fanoušky i hráče

27.06.2013 00:00

Počasí se po dopoledním dešti umoudřilo, kompletní program středeční Setkání mistrů za Plazou se odehrával bez mráčku. Ačkoliv slunce se nad Plzní ukázalo vždy pouze na několik minut, nálada fanoušků i fotbalových a hokejových šampionů byla vynikající.

Akce, kterou pro fanoušky obou nejpopulárnějších západočeských sportů nachystal Městský obvod Plzeň 1 ve spolupráci s rádiem Kiss Proton, fotbalovými i hokejovými mistry a s podporou města Plzně a Plzeňské teplárenské a.s., vítala od brzkých odpoledních hodin stovky fanoušků. Ti se mohli bavit na množství atrakcí, vyzkoušet si střelbu na fotbalovou i hokejovou branku nebo využít nabídky přítomných fanshopů obou klubů. Od pěti hodin je pak naladil zpěvák Marek Ztracený se svou kapelou.

Tím hlavním lákadlem však bezesporu byly největší osobnosti Viktorie a indiánů. Poprvé se na pódiu představili oba kapitáni, kteří se okamžitě postavili za přichystané pípy a roztočili pro fanoušky zdarma několika sudů piv Gambrinus (partner českého fotbalu) a Radegast (partnera českého hokeje), které věnoval akci plzeňský pivovar. „Horvimu to méně pění,“ stěžoval si naoko Martin Straka, který v počtu vytočených piv za Pavlem Horváthem těsně zaostával. Úspěšnější byli nakonec viktoriáni také v dovednostní soutěži, ve které si tři zástupci fotbalistů vyzkoušeli střelbu na hokejovou branku a naopak hokejisté se poměřovali s fotbalovým míčem. „Jednoznačné, nebudeme vás trápit,“ smál se směrem k hokejovým kamarádům Vašek Procházka, který společně s Danem Kolářem a Vláďou Daridou uspěl v obou sériích proti trojici indiánů Jan Kovář, Jakub Lev a Patrik Petruška. „O vítězství samozřejmě nešlo, nicméně klukům jsme to po skončení střelby museli dát trošku sežrat,“ usmíval se při hodnocení sportovní části Dan Kolář, který následně s ostatními zamířil k pódiu na hlavní část programu.

Krátce po půl sedmé už se více než dvě tisícovky fanoušků dočkaly. Moderátor Petr Vejvoda pozval nejprve na pódium všechny hráče, následovali pak oba trenéři s mistrovskými poháry. „Vítejte v hlavním městě sportu České republiky,“ promluvil k fanouškům starosta Městského obvodu UMO 1 Miroslav Brabec, který pomohl s pohárem trenérovi hokejistů Milanu Razýmovi. „Praha může nyní závidět. Double je v Plzni. Díky, mistři!“ vítal nadšený dav primátor Plzně Martin Baxa, který s trenérem Pavlem Vrbou přinesl pohár pro fotbalové mistry Gambrinus ligy. Po nezbytných rozhovorech se již sportovní osobnosti přesunuly k dlouhému stolu a společné autogramiádě. Natěšení fanoušci nepustili hráče dříve než za dvě hodiny, i po této době zůstalo několik desítek fanoušků bez podpisu. „Je nám jasné, že fanoušci by se s hráči veselili rádi až do pozdních nočních hodin, nicméně oba týmy jsou v plné přípravě a na základě rozhodnutí trenérů museli fotbalisté i hokejisté včas zamířit k domovům. Nicméně další možnosti získat podpisy budou následovat,“ řekl tiskový mluvčí Viktorie Pavel Pillár.

Chtěli bychom fanouškům poděkovat za účast na této akci i podporu v celé minulé sezoně. Byli fantastičtí, na zisku plzeňského double mají obrovský podíl. Pevně věříme, že vysoko nastavenou laťku udrží také v sezoně následující,“ zakončil středeční akci trenér Viktorie Pavel Vrba.

 

Mgr. Pavel Pillár
PR manažer

(MC)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·