Sestava ‘hrdinské jedenáctky‘ FCV Plzeň je kompletní

10.03.2016 11:03

 

 

FC Viktorie Plzeň představuje na nadcházející ligový zápas s Bohemians Praha 1905 netradiční tým. Během sobotního utkání ponesou Viktoriáni na svých dresech jména nevšedních osobností plzeňského kraje. Domácí hráči si rozdělí mezi sebou devět mužů a dvě ženy, pro které je společné to, že v pracovním či osobním životě píší výjimečné příběhy.

Za netradiční fotbalovou událostí stojí plzeňský klub společně s pivovarem Gambrinus. Právě finanční výtěžek, z tohoto piva zakoupeného na stadionu v den utkání, bude převeden na konto oddělení urgentního příjmu (Emergency) FN Plzeň pro nákup monitoru vitálních funkcí.

Další informace a podrobnosti o členech ‘hrdinské jedenáctky‘ jsou k dispozici na www.fcviktoria.cz. Kdo z plzeňských fotbalistů ponese jaká jména hrdinů, bude finálně známo spolu se zveřejněním soupisky domácích fotbalistů na sobotní utkání.

Jan Kalina

Viktorii Plzeň podporuje početný zástup fanoušků, návštěvy v Doosan Areně jen zřídkakdy klesnou pod desetitisícovou hranici, na hřištích soupeřů bývá plzeňský sektor také častokrát zaplněný do posledního místa. Ve všech případech se můžete spolehnout, že mezi plzeňskými příznivci bude Jan Kalina. Fanoušek, který nechybí na žádném zápase Viktorie na domácích stadionech, cestuje za svým týmem po celé Evropě.

Radek Sutnar

Jsou chvíle, kdy záleží na každé vteřině a správném rozhodnutí. Kdy jediné zaváhání může rozhodnout o osudech lidí okolo nás. Podobný okamžik zažil v poslední den roku 2013 Radek Sutnar, který díky rychlému vyhodnocení situace a chladnokrevné reakci zachránil lidský život.

Věra Romová

Každý z nás v průběhu svého života zažije situaci, kdy je absolutní nutností zachovat se správně a kdy sebemenší chyba může mít fatální následky. Dispečerka Zdravodnické záchranné služby Plzeňského kraje Věra Romová tuto vypjatou situaci zvládla, navzdory tomu, že k dispozici měla pouze telefonní sluchátko a na jeho druhé straně vystrašenou šestiletou holčičku. Společně dokázaly zachránit lidský život.

Václav Šindelář

Je mnoho fanoušků, kterým běhá mráz po zádech, jen co uvidí svůj oblíbený tým vbíhat na hrací plochu. Snad každému vyznavači červeno-modrých barev zaplesá srdce při pohledu na vydařenou akci plzeňského týmu. Nevidomý fanoušek Václav Šindelář tuto možnost sice nemá, fotbal v Doosan Areně ale vnímá stejně intenzivně jako další kovaní viktoriáni.

Karel Krosnař

Povolání policisty s sebou nese obrovskou zodpovědnost. Praporčík Karel Krosnař musel při hledání muže, který zapadl v podmáčeném terénu na plzeňské Valše, zapojit nejen důvtip, ale využil také dokonalou znalost terénu. Nehledě na to, že kvůli blížícímu se večeru a hrozbě podchlazení docházel oběma mužům čas. Pod tlakem odvedl Karel Krosnař profesionální výkon, díky kterému se podařilo muže zachránit.

Jakub Svěrák

Existují fanoušci, kteří na fotbal zavítají jen jednou za čas. Opakem jim jsou ti, kteří nechtějí vynechat ani jednu příležitost navštívit utkání svého oblíbeného klubu. Podobnou filozofii vyznává také vozíčkář Jakub Svěrák, který patří mezi skalní fanoušky Viktorie a navzdory svému hendikepu se snaží být všude tam, kde Viktorka hraje. Nevynechal ani zápasy evropských pohárů v Miláně, Neapoli nebo na půdě španělského Villarrealu.

Helena Hájková

Je životní pravdou, že největším bohatstvím každého člověka je život samotný. Městská policistka Helena Hájková zachránila díky svým zkušenostem a vstřícné komunikaci ženu, která byla rozhodnuta skončit se životem pod koly vlaku v Plzni – Božkově. Díky profesionálnímu přístupu dokázala Helena Hájková dostat ženu z kolejiště jen vteřiny předtím, než místem projel osobní vlak směrem od Českých Budějovic.

Petr Svoboda

Vteřina, okamžik, mrknutí oka. Pro běžného smrtelníka zanedbatelný časový úsek, pro hasiče Petra Svobodu moment, který může rozhodnout vše. Na vlastní kůži se o tom přesvědčil při hašení požáru průmyslového objektu v Liticích, ve kterém vlivem silného žáru explodovaly uskladněné tlakové lahve. Jedna z nich proletěla zdí přesně v místech, kde zasahoval Petr Svoboda se svým kolegou. Díky bleskové reakci plzeňského hrdiny oba vyvázli ve zdraví.

Pavel Charvát

Prvním ze tří reprezentantů plzeňského pivovaru Gambrinus je provozní vedoucí hospody Na Vršíčku a zároveň zapálený viktoriánský fanoušek Pavel Charvát. „Provozního dělám Na Vršíčku už pět let. K hospodě mám vztah jak pracovní, tak i soukromý, protože bydlím kousek od provozovny a chodím tam ve svém volnu i na pivo. Schází se u nás mnoho fanoušků, ti, co se nedostanou na stadion, sledují fotbal v televizi a hodně to prožívají což je super, protože i já sám jsem velkým fanouškem Viktorie Plzeň,“ prozrazuje o sobě Pavel Charvát. „Kdykoliv, když můžu, chodím na zápasy. Proto pro mě bude svátkem, když budu součástí tak výjimečného projektu,“ dodává Charvát.

Jan Průcha

Další tváří nejznámějšího českého pivovaru je Jan Průcha, majitel hospody Saint Tropez. „Hospoda byly mým snem už od mala. V naší hospodě se fandí, při každém fotbalu Viktorie je plná. Kdo nemá permanentku, fandí u nás s pivkem v ruce. Před zápasem máme se štamgasty sraz a debatujeme o fotbálku a sestavách Viktorie,“ popisuje ligový den z pohledu Saint Tropez. „Já osobně mám permanentku šestým rokem, fandím a zůstávám člověkem. Z našich štamgastů má permanentku minimálně deset fanoušků. Jezdíme pravidelně i na evropské poháry. Byli jsme v Barceloně, Miláně, Bruselu, Vídni, Neapoli, Mnichově i Vila Realu,“ vyjmenovává Průcha.

Zdeněk Polák

Poslední výraznou tváří Gambrinusu je sládek Zdeněk Polák, který vaří pivo nejen pro fotbalové fanoušky už 40 let. „Nedávno jsme to počítali a mýma rukama prošlo už tolik piva, že by zaplnilo dva Bolevecké rybníky,“ usmívá se Zdeněk Polák, který na fotbal chodí od mládí. „Pamatuji si, že ve Štruncových sadech jsem byl poprvé v šesti letech v roce 1964. Pamatuji éru Stanislava Štrunce nebo nezapomenutelná derby s Rudou Hvězdou Cheb. Už v té době jsem ze stadionu viděl na pivovar a možná i to mě přivedlo k tomu, stát se sládkem,“ přemýšlí Zdeněk Polák. „Na fotbal jsem nikdy chodit nepřestal a rád na něj zajdu i teď. Z pivovaru si odskočím přes lávku a po zápase jdu zpátky do práce,“ směje se plzeňský sládek.

 

 

 

Zdroj: TZ FC Viktoria Plzeň

LPP

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                          


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·