Šéfové velkých firem v cíli maratonu

14.05.2013 00:00

Šéfové velkých firem z programu „CEO Running Challenge“ protnuli maratonskou cílovou pásku.


Projekt společnosti Prague International Marathon, která se rozhodla poskytnout speciální péči v podobě programu „CEO Running Challenge“ respektovaným leaderům a šéfům devíti významných firem, dospěl do zdárného konce.


Účastníci projektu dokázali, že umí nejen dobře řídit firmu, ale že dokáží udržet vlastní motivaci a systematicky se připravit na zdolání běžecké výzvy.


Již před měsícem na Hervis 1/2Maratonu Praha někteří účastníci překonali svoji běžeckou metu a splnili si svůj běžecký sen. Někteří šli ještě dál a postavili se minulou neděli na dvakrát tak dlouhou trať Volkswagen Maratonu Prahu.


Generální ředitel Seznam.cz, Pavel Zima, začal s během teprve v lednu tohoto roku. „Běželo se mi dobře až do 35. kilometru, pak přišla krize a byl to boj. Jsem šťastný, že jsem maraton zvládl,“ komentoval v cíli svůj první maraton v životě v čase 04:51:06 s úsměvem na rtech. Další běžec, Jiří Herian, výkonný ředitel mediální agentury phd, vylepšil pod odborným vedením svůj loňský výkon o deset minut a zaběhl maraton za 3 hodiny 37 minut. Nejstarší účastník programu, prezident farmaceutické společnosti Zentiva, Jerome Silvestre, splnil svůj maratonský cíl skoro na minutu přesně a precizně, jako ve svém pracovním životě.


Řada dalších účastníků programu „CEO Running Challenge“, jako například ředitel divize Volkswagen užitkové vozy Jan Procházka a generální ředitel společnosti Mondelez (dříve Kraft Foods) Peter Mueller realisticky zhodnotili svou momentální kondici a dali přednost účasti ve firemní štafetě, kdy první 3 členové štafety běží
10 km a poslední zbývajících 12,195 km.


K leaderům patří touha zkoušet něco nového. Ta rozhodně nechybí Kamilu Vackovi, řediteli společnosti TCCM, zástupci společnosti HTC. Jako naprostý začátečník zaběhl 10 km ve výborném čase 54 minut a do firemní štafety navíc namotivoval několik svých kolegyň.

http://img1.rajce.idnes.cz/d0103/8/8074/8074471_4905f3429b61d63fa80d9a981468661b/images/CEOmaraton.jpg
V neposlední řadě, správný leader musí umět stanovit priority – ať už jimi je péče o vlastní zdraví nebo důležitý pracovní úkol. To jsou důvody, proč někteří účastníci projektu plánují své běžecké cíle splnit až v následujících měsících. Připravovat se budou i dále na některý ze závodů RunCzech běžecké ligy, která již za 14 dní pokračuje Mattoni 1/2Maratonem Karlovy Vary.


Organizátoři programu „CEO Running Challenge“ věří, že program ukázal přínosy a krásu běhu nejen šéfům velkých firem. Ti svým osobním příkladem totiž motivovali své zaměstnance k podobným výkonům a zdravému životnímu stylu. Tak jak bylo cílem programu.


Ke zvládnutí běžecké výzvy pomáhali všem účastníkům partneři projektu, běžecké vybavení poskytl  adidas, výživu Nutrend a pitný režim Mattoni.
 

Veronika Honsová

PR & marketing Manager

(MC)

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·