„Rozhodně se o první místo porveme,“ zní z kabiny Viktorky

04.12.2012 19:32

Zápas podzimu, fotbalový svátek a další přívlastky už si s sebou v průběhu letošní sezóny neslo hned několik zápasů. Na ten opravdový fotbalový svátek si však fanoušci museli počkat až na samotný závěr fotbalového podzimu.

Do Plzně přijede další z fotbalových gigantů, Club Atlético de Madrid, a podle posledních zpráv, v plné síle. Po ligové porážce 2:0 na hřišti svého městského rivala, Realu Madrid, totiž kouč Atlética, Diego Simeone, důrazně zavelel k útoku na první místo ve skupině B Evropské ligy. A co na to viktoriáni? Pro nás je to jen dobře, máme alespoň větší motivaci a je vidět, že i oni tu Evropskou ligu berou vážně,“ těší se Michal Ďuriš a dodává, že ani viktoriáni boj o první místo nevzdávají. „Je super, že máme stále o co hrát a případným vítězstvím si zajistíme první místo, takže motivace je opravdu velká.“ V tom s ním souhlasí i jeho spoluhráč, Radim Řezník. „Každý se na ten zápas těší, protože je to takový svátek a podle mě je super, že se hraje doma. Vloni se hrálo ještě v Praze a i přes skvělou návštěvu, náš „domov“ to není,“ vzpomíná plzeňský obránce na slavnou remízu 2:2 s dalším z fotbalových gigantů, AC Milán. V Plzni budeme mít plný stadion, takže to bude svátek i pro fanoušky, kteří nás, doufám, poženou jako vždy,“ láká fotbalové fanoušky Radim Řezník.

V prvním vzájemném utkání viktoriáni překvapili svého soupeře nepříjemnými brejky a kvalitní obranou, která nápor domácích vydržela až do 93. minuty, kdy se bohužel po krásné akci prosadil Rodríguez a zajistil Atléticu tři body za těsné vítězství 1:0. „Odehráli jsme tam dobré utkání, dobře jsme bránili a měli jsme i nějaké náznaky směrem dopředu a byla jen škoda, že to v té devadesáté třetí minutě takhle trefil,“ vzpomíná Radim Řezník. I v nadcházejícím utkání bude španělský tým favoritem, ale viktoriáni rozhodně nepropadají defétismu. „Podle mě jsou favority oni, ale já si myslím, že pokud budeme dobře bránit, dostávat se do brejků, případně nám pomůže nějaká standardka, tak s nimi můžeme uspět,“ říká bojovně obránce Viktorky. „Uvidíme, v jaké nakonec přijedou sestavě, ale Atlético má i tak obrovskou sílu,“ dodává Michal Ďuriš, který se opět těší na plný stadion. „Myslím si, že bude vyprodáno. Osobně fotbal v Plzni doslova žeru, protože ta podpora fanoušků je skvělá a na hřišti je to hodně cítit,“ dodává na závěr slovenský střelec.

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·