Rizika hrozící v období vánočních svátků a oslav Nového roku

08.12.2014 20:01

                                            

 

 

 

Rok utekl jako voda a je tady opět prosinec. Měsíc plný shonů a stresů. Do Štědrého večera je nutno vše stihnout, nakoupit a udělat tak radost svým blízkým.

Každý z nás musí absolvovat (ne)oblíbené vánoční nákupy v obchodních centrech, která jsou přeplněná stresovanými lidmi majícími pocit, že absolutně nic nestíhají. V takových davech se ovšem najdou tací, kteří dané situace využívají. Řeč je o kapsářích. Proto karlovarská městská policie upozorňuje na některá rizika spjatá s tímto obdobím. Buďte ostražití a své osobní věci mějte stále pod dohledem. Velká obchodní centra budou v předvánočním shonu namátkově kontrolovat i strážníci.

Když už se vydáte na vánoční nákupy, zřejmě vyrazíte autem, abyste byli schopni vše odvézt. Parkoviště plné aut a lidí, kteří spěchají do nákupního centra. Opět situace, kterou vyhledávají ti, co se živí vykrádáním vozidel. Vytipování vozidla, ze kterého bude odnesen slušný lup, není nijak složité. Nezapomínejte na odložené notebooky na zadních sedadlech, na mobilní telefony v přihrádkách přístrojové desky a další hodnotné věci. Spěch se prostě nevyplácí.

Během svátků a oslav Nového roku je zapotřebí chránit nejen svůj majetek, ale také své zdraví. K oslavám Nového roku neodmyslitelně patří barevné a hlučné ohňostroje. Už při opatřování pyrotechniky buďte ostražití, nákupy od pochybných prodejců jsou tím největším rizikem. Je nutné nakupovat schválené výrobky a hlavně se řídit pokyny k použití. Strážníci se pochopitelně zaměří i na prodej zábavné pyrotechniky a apelují na vás, že pyrotechnika nepatří do rukou dětem.

Pamatujte tedy na to, že vánoční svátky jsou především svátky klidu a před veškerými riziky spjatými s tímto obdobím se lze bránit a především jejich vzniku předcházet.

 

Zdroj: TZ MP Karlovy Vary

LPP

 

  


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·