Revitalizace vodních ploch na Rolavě může začít

21.03.2013 20:06

Zastupitelstvo města Karlovy Vary posvětilo směnu pozemků s Českým rybářským svazem. Statutární město Karlovy Vary tak získá vodní plochu v areálu koupaliště Rolava a všechny pozemky, které zde zůstaly po původních stavbách.

K tomu, aby Rolava získala parametry moderního koupaliště, jsou potřeba ještě stavební úpravy, do kterých se město pustí v nejbližších týdnech a měsících. „Mezi velkou a malou vodní plochou bude opravena hráz, následně dojde k opravě břehů, ostrůvků a úpravě dna. Všechny tyto zásahy zajistí, že voda v koupališti bude kvalitní“, slibuje 1. náměstek primátora Petr Bursík.

Český rybářský svaz své aktivity z Rolavy přesune na rybníky Zátiší I. a II. u výjezdu z města ve Staré Roli a na rybník Kolovák, které se staly předmětem směny. Mezi městem a rybáři došlo také k výměně pozemků. „Městu připadnou pozemky rybářů na koupališti Rolava, na kterých stávalo dříve občerstvení a sociální zařízení. Rybářům naopak připadnou pozemky, které jsou pod jejich objekty vedle Rolavy. Navíc jim půjčíme na dvacet pět let pozemky v Krokově ulici a pozemky u rybníku Krach," uvedl 1. náměstek Bursík.
 

Se směnou vodních ploch a pozemků jsou spokojeni i karlovarští rybáři. „Dohoda s městem se rodila poměrně dlouho a těžce, jsme ale rádi, že k ní nakonec došlo. Z naší strany došlo k ústupku v požadavku na získání pozemků v Krokově ulici do našeho vlastnictví a souhlasili jsme s výpůjčkou. Chápeme a respektujeme rozvojové plány a potřeby města v této lokalitě“, komentoval dohodu předseda karlovarské organizace Českého rybářského svazu Michal Blahůšek.

Rada města již schválila vypsání veřejné zakázky na sanaci a opravu hráze, stavební práce začnou ještě v jarních měsících. „Vstup do volnočasového areálu Rolava nebude ani v letošním roce zpoplatněn,“ ujišťuje 1. náměstek Bursík.

 

 

 

Helena Kyselá

Tisková mluvčí

Magistrát města Karlovy Vary

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·