Rekonstrukce Vítězné ulice si dočasně vyžádá změnu vedení linek MHD

30.09.2014 09:25

 

 

Kvůli jinému než dohodnutému postupu stavby při rekonstrukci Vítězné ulice byl Dopravní podnik Karlovy Vary donucen přistoupit ke změně vedení linek městské hromadné dopravy číslo 5, 6, 17, 18 a 51. Oproti původním předpokladům nezůstal právě rekonstruovaný úsek Vítězné ulice ani částečně průjezdný. Po nepříjemných zkušenostech z minulého týdne, kdy projíždění staveništěm přineslo hodně nepohodlí cestujícím i nebezpečí poškození autobusů, se s platností od sobotního rána změnilo vedení linek MHD mimo rekonstruovanou ulici.

 

Linky číslo 5, 17 a 18 pojedou po Drahomířině a Mattoniho nábřeží, zastávka Drahomíra bude dočasně přesunuta k Drahovickému mostu, zastávka Prašná bude ve směru z centra přesunuta na nábřeží a ve směru do centra bude dočasně zrušena.

 

Linka 51 nebude zajíždět do zastávky Drahomíra, zastávka Prašná bude dočasně přesunuta přímo do Prašné ulice a bude obsluhována v obou směrech.

 

Linka číslo 6 pojede bude mezi Doubím a zastávkou Vítězná jezdit normálně, poté pojede po nábřeží (dočasná zastávka Drahomíra bude jako u ostatních denních linek u Drahovického mostu), zastávka Prašná bude dočasně přesunuta na Mattoniho nábřeží a to pouze ve směru z centra, ve směru do centra nebude obsluhována. Linka dále pojede po nové pražské silnici do zastávek Stará Kysibelská a Východní, končit bude v zastávce Blahoslavova, která bude dočasně přesunuta do Úvalské ulice. V zastávce Východní bude autobus zastavovat v protisměru oproti běžnému stavu.

 

Uvedené informace Dopravní podnik zveřejnil na dotčených zastávkách a svém webu již v pátek.

 

Město Karlovy Vary a Dopravní podnik Karlovy Vary se omlouvají karlovarské veřejnosti za určité nepohodlí, které uvedené změny přinášejí, ať už delší cestu k zastávce MHD či nutnost zvyknout si po dobu neprůjezdnosti Vítězné ulice na změny tras. 

Zdroj: TZ Magistrátu města Karlovy Vary

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·